سامانه بارشی وارد شد؛ آلودگی کاهش می یابد

۱۳۹۵-۰۸-۲۷ جامعه

سامانه بارشی وارد شد؛ آلودگی کاهش می یابد

کارشناس هواشناسی گفت: با ورود سامانه جدید بارشی آلودگی هوا در شهرهای پرجمعیت و صنعتی از امروز کاهش می یابد.

به گزارش ۲۴، امیر سرکرده  افزود: این سامانه بارشی سبب کاهش شدید دما خواهد شد به گونه ای که در شهرهای سردسیر و مرتفع نیمه شمالی بارش برف پیش بینی می شود.
وی گفت: سامانه جدید بارشی، امروز در غرب دریای خزر و شمال غرب کشور بارش های خفیف و پراکنده را دارد.
کار شناس هواشناسی با بیان اینکه این سامانه فردا گسترده تر خواهد شد افزود: با ورود این سامانه در شمال غرب و استان های ساحلی دریای خزر و ارتفاعات البرز و بتدریج در شمال شرق کشور شاهد بارش باران و برف خواهیم بود.
سرکرده، گفت: با ورود سامانه بارشی جدید روزهای شنبه و یکشنبه در بیشتر مناطق شمال کشور شاهد بارش باران و برف خواهیم بود .
وی افزود: بیشترین بارش ها در استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، استان های دامنه جنوبی البرز مانند تهران، قزوین، سمنان، قم، مرکزی، البرز و زنجان پیش بینی می شود.که در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود.
وی افزود: بر این اساس هفته آینده دمای هوا در مناطق شمالی کشور به طور میانگین ۱۵ درجه کاهش خواهد یافت و همزمان در استان های مرکزی و جنوبی کشور را نیز کاهش دما خواهیم داشت.
سرکرده درباره احتمال وقوع سیلاب و آب گرفتگی در استان های مازندران، گیلان و گلستان  برای روزهای شنبه و یک شنبه و دوشنبه هشدار داد.
وی درباره وضع آب و هوایی امروز جنوب غرب کشور و عراق نیز گفت: پدیده محسوس در استان های غرب و جنوب غرب کشور و  استان های نجف و کربلا وزش باد خواهد بود.
کارشناس هواشناسی دمای بیشینه امروز تهران را ۲۲ درجه اعلام کرد و گفت: وضع هوای امروز تهران نسبت به روز گذشته بهتر خواهد بود و آلودگی هوا نسبت به روزهای گذشته کاهش می یابد.
وی افزود: برای جمعه تهران وزش باد را خواهد داشت که پیش بینی می شود که هوای تهران به شرایط سالم برگردد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۸-۲۷ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.