زمانی فقط نوشابه های اتمی ! انرژی زا بودند

۱۳۹۵-۰۸-۲۶ سرگرمی

زمانی فقط نوشابه های اتمی ! انرژی زا بودند

نوشیدنی های انرژی زا یکی از هزاران ابتکارات دنیا امروزی ما نیستند و بشر بیش از یک قرن است که به این نوع نوشیدنی ها برای رفع خستگی خود روی آورده است.
به گزارش لایوساینس، امروزه نوعا به این گونه از نوشیدنی های محرک های عصبی و در برخی مواقع مواد قندی افزوده می شود تا باعث افزایش احساس نشاط در افراد شوداما بر اساس اسنادی که به تازگی منتشر شده، در گذشته محرک اصلی نوشیدنی های انرژی زا به معنای کامل کلمه حاوی انرژی بوده اند و مولکول رادیواکتیوی به نام رادیوم (Radium) جزء ترکیبات اصلی نوشیدنی های انرژی زا بشمار می رفته است .
در آن زمان از آن جا که این ترکیب واقعا باعث ایجاد انرژی در افراد می شد، با اقبال عمومی زیادی همراه شد تا این که در سده نوزدهم میلادی با آشکار شدن آثار مخرب مواد رادیواکتیو بر سلامتی انسان، نوشیدنی انرژی زا اتمی جایگاه و محبوبیت خود را از دست داد.
در سال ۱۹۳۲ میلادی دولت فدرال امریکا شروع به انهدام این نوشابه ها کرد و ممنوعیت کار لابراتوار های تولید کننده رادیوم را به شدت پی گرفت تا جایی که کم کم این ماده از چرخه مصرف غذایی ناپدید شد.
امروزه نظارت های سر سختانه ای بر تولید نوشیدنی های انرژی زا اعمال می شود. فرمولاسیون تولید آنها تنها متکی بر محرک هایی از قبیل کافئین هستند تا به مصرف کنندگان تنها احساس انرژی داده و سلامتی آنها را به خطر نیافتد .

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۸-۲۶ سرگرمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.