لباس مسافران مریخ ساخته شد

۱۳۹۵-۰۸-۲۶ دنیای فناوری

لباس مسافران مریخ ساخته شد

مجری طرح بحث برانگیز اعزام فضانوردان به سفر بی بازگشت مریخ حالا از طرح اولیه لباسهای این سفر پرمخاطره هم رونمایی کرده است.

به گزارش ۲۴ ، شرکت هلندی Mars One از مدتها پیش ایده اعزام فضانوردان به مریخ را در حالی دنبال کرده که عجیب ترین نکته آن، بی بازگشت بودن چنین سفری است. همین نکته موجب شده که انتقادات زیادی نسبت به استراتژی این شرکت مطرح شود.

با این حال Mars One روی برنامه خود پافشاری کرده و روز گذشته نیز از مدل اولیه لباسهای مخصوص فضانوردی رونمایی کرده که از پیشگامان سفر به مریخ برای آنچه که «سخت ترین و خشن ترین شرایط محیطی» یاد شده محافظت می کند.

این لباس شامل کلاهی مخصوص است که به جهت برخورداری از حباب شیشه ای بسیار مستحکم این امکان را به فضانورد می دهد که به راحتی محیط اطراف را مشاهده کند.

در عین حال Mars One طی بیانیه ای اعلام کرد: این لباس فوق مدرن به فضانوردان این امکان را می دهد تا از منابع مریخ برای ایجاد محیطی مناسب و قابل سکونت بیشترین استفاده را ببرند.

این لباس از مواد مشابهی ساخته شده که ناسا از آن در تولید لباسهای فضانوردی مورد استفاده در مأموریت آپولو (کشف ماه) استفاده کرده بود.

البته این شرکت هلندی اعلام کرده که در طراحی لباس مورد نظر به چالش «محیط سخت و خشن» مریخ هم توجه کرده که از آن جمله می توان به رسوبات قرمز پراکنده در سراسر سطح این سیاره اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۸-۲۶ دنیای فناوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.