تقلب از روی دست جشن حافظ

۱۳۹۵-۰۸-۲۴ فرهنگ

تقلب از روی دست جشن حافظ

«نشان عباس کیارستمی» که برای نخستین بار در جشن حافظ اهدا شد امشب دقیقا با همین نام در جشنواره فیلم کوتاه هم اهدا شد! انتظار می رفت جشنواره ای با این قدمت حداقل عنوان تازه ای برای جایزه اش انتخاب کند.

نشان «کیارستمی»، کارگردان فقید سینمای ایران به اصغر فرهادی اهدا شد.فرهادی که در این مراسم حضور نداشت با پیامی تلفنی از اهدای این نشان تشکر و ابراز خوشحالی کرد.
اصغر فرهادی در پیام صوتی‌ای از دریافت نشان کیارستمی ابراز خوشحالی کرد و  گفت: «تشکر می‌کنم از شما به خاطر اهدای این نشان، محصوصا که نام  کیارستمی نازنین را دارد. از طرفی هم یادآور  این است که با امکانات محدود در نوجوانی فیلم کوتاه کار می‌ساختم. امیدوارم علاقه‌مندان و فیلمسازان ما در عرصه‌ی فیلم کوتاه قدر این دوران پر از شور و هیجان و اشتیاق را بدانند و موفق باشند.»
بنابر توضیحات برگزارکنندگان جشنواره، نشان کیارستمی که به افراد شاخص و تاثیرگذار سینما و به ویژه فعالان فیلم کوتاه اهدا می‌شود، تلاشی است برای پاسداشت این فیلمساز فقید که نامش تا همیشه در تاریخ سینمای جهان جاودانه خواهد ماند.
سی‌و‌سومین جشنواره‌بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ۱۸ تا ۲۴ آبان به دبیری فرید فرخنده‌کیش برگزار شد و امشب با برگزاری مراسم اختتامیه و اعلام برندگان رسما به کار خود پایان داد./فیلم نت نیوز

 

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۸-۲۴ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.