پلی در دانمارک که هیچوقت به انتها نمی‌رسد! +تصاویر

۱۳۹۵-۰۸-۲۴ چند رسانه‌ای

پلی در دانمارک که هیچوقت به انتها نمی‌رسد! +تصاویر

این پل مردم را به هیچ جا نمی برد، درعوض طراحی شده تا به مردم کمک کند محیط را تجربه کنند و از ارتباط بین شهر و چشم انداز باشکوه خلیج آگاه شوند.

پل بی انتها در دومین شهر بزرگ دانمارک، آرهوس قرار دارد. این پل توسط «Gjøde & Povlsgaard» در سال ۲۰۱۵ برای فستیوال «مجسمه سازی کنار دریا» طراحی شده و دایره ای به قطر ۶۱ متر است که در ساحل قرار داشته و بیشتر آن بالای سطح آب قرار گرفته است. جنس سطح پل از چوب است اما ستون های پشتیبان آن فولادی هستند. این پل مردم را به هیچ جا نمی برد، درعوض طراحی شده تا به مردم کمک کند محیط را تجربه کنند و از ارتباط بین شهر و چشم انداز باشکوه خلیج آگاه شوند.

طراح این پل می گوید: «با راه رفتن روی پل شما تغییر چشم انداز را در یک ترکیب پانورامای بی پایان تجربه می کنید و همزمان وارد فضای تعامل اجتماعی با افراد دیگری می شوید که همین پانوراما را تجربه می کنند. این پل به اسکله ای می رسد که قبلا مردم از آن برای رسیدن به کشتی های بخار استفاده می کردند تا در آن ها استراحت کنند و لذت ببرند. پاویلیون تاریخی وارنا در تپه های بالای ساحل قرار گرفته یک مقصد محبوب در این منظره دیدنی با تراس ها، رستوران ها و سالن های رقص بود. پل بی انتها ارتباط تاریخی بین این مکان را دوباره برقرار می کند و پرسپکتیو جدیدی در ارتباط بین شهر و مناظر اطراف ارائه می دهد.»

منبع: العالم

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۸-۲۴ چند رسانه‌ای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.