استراتژیست دونالد ترامپ کیست؟ + تصاویر

۱۳۹۵-۰۸-۲۴ سیاست

استراتژیست دونالد ترامپ کیست؟ + تصاویر

دونالد ترامپ اولین حکم های پس از انتخابش به عنوان رییس جمهور آمریکا را صادر کرد. او «رینس پریبس» رئیس مجمع ملی حزب جمهوریخواه را به عنوان رئیس دفتر خود منصوب کرد. در انتخابی دیگر استیون بنن را به عنوان مشاور اصلی و استراتژیست خود در کاخ سفید منصوب کرد.
ترامپ
 از راست: رینس پریبس، ترامپ و استیون بنن
به گفته ترامپ این دو نفر در انتقال قدرت در کاخ سفید نقش ایفا خواهند کرد.  انتخاب پریبس در حالی است که به نوشته «نیویورک تایمز» او از مجموعه داخل واشنگتن، چهره مورد اعتماد دونالد ترامپ است و رابطه خوب او با «پل رایان»، می تواند به بهبود رئیس جمهوری آینده آمریکا و رئیس مجلس نمایندگان کمک کند.
اما استیون بَنِن، جنجالی ترین انتصاب ترامپ است. بنن همین چند ماه پیش از پست خود به عنوان مدیر اجرایی رسانه محافظه‌کار برایبارت استعفا کرد تا مدیر ستاد دونالد ترامپ شود.
ترامپ

برایبارت یکی از راستگراترین رسانه های آمریکا به حساب می آمد. او از حامیانه پرو پاقرص ترامپ پیش از انتصاب به عنوان رییس ستاد انتخاباتی اش بود.

منتقدان بنن می‌گویند فشار او باعث شده سایت بریبارت‌نیوز به شکل غیرقابل توجیهی از ترامپ حمایت کند. بن شاپیرو، که پیشتر سردبیر برایبارت‌نیوز بود، می‌گوید بنن این رسانه را به “پراودا (ارگان رسمی حزب کمونیست در شوروی) برای ترامپ” بدل کرده.

بنن پیشتر افسر نیروی دریایی و بانک‌دار بوده. سال ۲۰۱۲ که اندرو برایت‌بارت، بنیان‌گذار بریت‌بارت نیوز درگذشت، مدیرعامل این سایت خبری شد.
ترامپ

برخی منتقدان بنن معتقدند او سیاست “بزن بهادری” را در رسانه تحت مدیریتش در پیش گرفته بود. او به عنوان یک سیاستمدار “پوپولیست” شناخته می شوند.

بنن تاکنون متهم به داشتن رویکرد ملی‌گرایانه نژادی به سفیدپوستان، یا بیان تئوری‌های توطئه و رویکردهای ضدیهودی شده است.

بنن در سال ۲۰۰۷ میلادی، در جریان جدایی‌ از همسرش، از سوی او متهم به بیان سخنان «ضد یهودی» شده بود.
ترامپ

استیون بنن بیان این اتهام‌ها را رد کرده است. بنن در زمان مسئولیت خود در برایبارت، انتقادهای مختلفی را علیه جریان حاکم در حزب جمهوری‌خواه نیز مطرح کرده بود.

یکی از مقاله‌نویس‌های بلومبرگ اکتبر سال پیش نوشته بود استیون بنن “خطرناک‌ترین آدم سیاست آمریکا است.”

ترامپ
منبع:  فرارو

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۸-۲۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.