دعوای عجیب بر سر خانه میلیاردی به زدوخورد شدید انجامید

۱۳۹۵-۰۸-۲۴ حوادث

دعوای عجیب بر سر خانه میلیاردی به زدوخورد شدید انجامید

اعضای دوخانواده درحالی پس از درگیری شبانه برای تصاحب ملک، مدعی مالکیت خانه میلیاردی در محله سعادت آباد تهران هستند که هیچ‌کدام سند و مدرکی برای اثبات مالکیت‌شان در اختیار ندارند.
به گزارش «ایران»، چندی قبل اهالی محله‌ای در سعادت آباد نیمه‌های شب صدای داد و فریاد چند نفر را از خانه قدیمی شنیده و سراسیمه بیرون دویدند. صحنه وحشتناکی بود. مردی با پتک به دیوار می‌کوبید و کمی آن طرف‌تر چند نفر به جان هم افتاده و گلاویز شده بودند. گاز اشک آور در فضا پیچیده بود و در آن شلوغی، زنی التماس کنان و در حالی که از فشار و استرس و آلودگی ناشی از گاز دچار خفگی شده بود، از مردم کمک می‌خواست.
با گزارش این حادثه به کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس، مأموران خود را به محل حادثه رساندند وهمزمان با پراکنده کردن ساکنان، فضای متشنج اندکی آرامتر شد. اما با هر حرفی داد و فریادها بالا می‌گرفت. در این میان زن ۴۰ ساله‌ای که بشدت ترسیده بود در حالی که به خاطر تنگی نفس مدام سرفه می‌کرد درباره علت درگیری به مأموران گفت: «اسفند سال گذشته من و برادرانم این خانه کلنگی را از وارثانش خریدیم و با اینکه ما با این قرارداد مالک شده بودیم اما به وسایل داخل خانه دست نزدیم. از طرفی قصد داشتیم با توجه به کلنگی بودن خانه، آنجا را در فرصتی مناسب بازسازی کنیم.از آنجا که خانه مقداری اسباب و اثاثیه داشت و ما در آنجا سکونت نداشتیم هرازگاهی به آنجا سر می‌زدیم تا اینکه در یکی از این سرکشی‌ها با مردی روبه‌رو شدیم که ادعا کرد قبل از مرگ مالک قبلی، خانه را از او اجاره کرده و طبق قرارداد می‌خواهد در خانه‌اش ساکن شود. این اتفاق شوک آور بود اما از آنجا که او برای اثبات ادعایش سندی نداشت از او به دادسرای سعادت آباد و شعبه ۱۱۷۶ کیفری مجتمع قدوسی شکایت کردیم و این مرد به دلیل ناتوانی در اثبات ادعاهایش به یک سال حبس محکوم شد.»
این زن ادامه داد: «فکر می‌کردیم با شکایت و زندان رفتن این مرد دردسرمان تمام شده غافل از اینکه این تازه شروع ماجرا بود. وقتی یک سال محکومیت مستأجر قلابی خانه تمام شد، او با ما تماس گرفت و گفت می‌خواهد وسایل داخل خانه را تخلیه کند و خانه را تحویل دهد. ما هم قرار گذاشتیم و او ۱۰ روز پیش اثاثش را برد. امروز ساعت ۴ عصر برای انجام مقدمات بازسازی خانه آمدیم که ناگهان مردی به نام حسن وارد شد و با دیدن ما شروع به فحاشی کرد. او هم مدعی بود در این ملک زندگی می‌کند و اگر خانه را ترک نکنیم ما را به قتل می‌رساند. وقتی برادرانم مداخله کردند او مجبور شد از خانه بیرون برود اما نیمه‌های شب با ۴ مرد قوی هیکل از پشت ساختمان وارد خانه شدند و پس از زدن گاز    اشک آور و تخریب در و دیوار خانه با برادرهایم درگیر شده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده و پیش از رسیدن پلیس فرار کردند.
به این ترتیب مأموران با توجه به اظهارات وی و با دستور دادیار صفریان از شعبه چهارم دادیاری دادسرای سعادت آباد، پلیس به بررسی دوربین‌های مداربسته در محل پرداخت و توانست با ردگیری پلاک خودروی مهاجمان، آنها را شناسایی کند. ۴ مرد که همگی اعضای یک خانواده بودند وقتی با مأموران روبه‌رو شدند، ادعا کردند از موضوع خبر ندارند و در جریان ماجرا نیستند. اما تصاویر دوربین‌ها قفل سکوت آنها را شکست اما متهمان خود را مالک خانه دانسته و مدعی شدند شاکی و خانواده‌اش ملک آنها را تصرف کرده‌اند.
با توجه به اینکه هر دو خانواده مدرک و سندی برای اثبات ادعاهایشان نداشتند دادیار صفریان ضمن مکاتبه با سازمان‌های مربوطه خواست مالک اصلی این خانه را معرفی کنند تا درباره متهمان تصمیم‌گیری شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۸-۲۴ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.