گرد و خاک خوزستان را دوباره تعطیل کرد

۱۳۹۵-۰۸-۱۱ حوادث

گرد و خاک خوزستان را دوباره تعطیل کرد

ورود دوباره گرد و خاک به خوزستان این استان را دوباره به تعطیلی کشاند.

با وجود اینکه حدود یک ماه از خارج شدن آخرین پدیده گرد و خاک در سطح استان می‌گذرد و انتظار‌ها در یک ماه بعد از شروع پاییز در این استان برای بارش باران همچنان ادامه دارد، بارش دوباره خاک کام مردم این دیار را خاکی کرد.

با توجه به پیش بینی‌های چند روز اخیر سازمان هوا‌شناسی مبنی بر ورود دوباره پدیده خاک به استان، از ظهر امروز این سامانه از قسمت‌های جنوبی به استان وارد شد و با توجه به وزش باد شدید به قسمت‌ها و شهرهای مختلف استان نفوذ کرد.

همچنان که مناطق شرقی و شمالی استان طبق هشدار و اطلاعیه سازمان هوا‌شناسی در انتظار نخستین بارش پاییزی هستند، آسمان این مناطق نیز در بهت دوباره خاکی فرو رفته است و شاید باران بتواند برای ساعاتی به داد مردم این مناطق برسد.

معاون سازمان هوا‌شناسی خوزستان اظهار کرد: با وجود احتمال بارندگی و افزایش میزان ابرناکی مناطق مرتفع شمال استان، بادهای شدید و قابل ملاحظه به همراه گرد و خاک در استان نیز بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه از فردا احتمال آغاز بارش‌ها در شرق و شمال استان قوت خواهد گرفت افزود: سامانه خاکی نیز بیشتر در مناطق شرقی و شمالی استان خواهد بود و غلظت آن افزایش خواهد یافت.

مدیر کل بحران استان نیز لحظاتی پیش با اعلام تعطیلی برای مراکز آموزشی استان در دو نوبت صبح و عصر فردا چهارشنبه اظهار کرد: برای تعطیلی مدارس در نوبت عصر امروز احتمال شدت یافتن یک باره میزان گرد و خاک پیش بینی نشده بود.

هاشم بالدی گفت: با توجه به افزایش یافتن میزان این گرد و خاک در فردا، تمام مدارس و دانشگاه‌های استان در دو نوبت صبح و عصر تعطیل خواهد بود و کار ادارات نیز تا ساعت ۱۲ صورت می‌گیرد.

منبع: خبرگزاری فارس

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۸-۱۱ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.