نفت ۵۰ دلاری شد

۱۳۹۵-۰۸-۰۵ اقتصاد

نفت ۵۰ دلاری شد

به گزارش ۲۴ آنلاین ،تسنیم نوشت: در حالی که تردید سرمایه گذاران نسبت به اجرایی شدن توافق اوپک برای کاهش تولید افزایش یافته و حجم ذخایر نفت خام آمریکا افزایش قابل توجهی یافته است، قیمت نفت امروز برای سومین جلسه متوالی کاهش یافت.

به گزارش رویترز، در حالی که تردید سرمایه گذاران نسبت به اجرایی شدن توافق اوپک برای کاهش تولید افزایش یافته و حجم ذخایر نفت خام آمریکا افزایش قابل توجهی یافته است، قیمت نفت امروز برای سومین جلسه متوالی کاهش یافت و برای اولین بار در ۳ هفته گذشته به ۵۰ دلار در هر بشکه نزدیک شد.

عراق، دومین تولید کننده بزرگ اوپک، گفته که نمی خواهد به توافق این سازمان برای کاهش تولید بپیوندد، زیرا برای مقابله با داعش به درآمد بیشتری نیاز دارد. با توجه به اینکه ایران، نیجریه و لیبی نیز قبلا از عمل به این توافق معاف شده اند، و احتمال معاف شدن ونزوئلا و اندونزی نیز از این توافق وجود دارد، تجار و سرمایه گذاران امید خود به اجرایی شدن این توافق ا از دست داده اند.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷۲ سنت کاهش به ۵۰ دلار و ۷ سنت رسید. قیمت نفت برنت امروز تا رقم ۵۰ دلار و ۲ سنت پایین آمد که پایین ترین رقم از سوم اکتبر تاکنون بود.
قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۷۳ سنت کاهش به ۴۹ دلار و ۲۳ سنت رسید.
موسسه مشورتی بی ام آی ریسرچ روز چهارشنبه در گزارشی نوشت: «عراق قصد دارد از طریق توسعه میادین کوچک خود و کاهش وابستگی اش به میادین نفتی بزرگ و شرکت های توسعه دهنده آنها، بخش نفت خود را گسترش دهد.»
بر اساس این گزارش: «پیشنهادات برای مذاکره در مورد شرایط قراردادی جدید شرکت ها و سرمایه گذاری های جدیدی را جذب خواهد کرد، اما ما انتظار داریم که مذاکرات دوجانبه انعقاد قراردادهای نهایی را به تاخیر بیاندازد.»
دیگر عامل تضعیف قیمت نفت، انتشار آمارهای انستیتوی نفت آمریکا در روز سه شنبه بود که نشان داد حجم ذخایر نفت خام این کشور به شکل غیرمنتظره ای افزایش یافته است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۸-۰۵ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.