کنترل آنلاین کیفیت آب تهران

۱۳۹۵-۰۸-۰۴ اقتصاد

کنترل آنلاین کیفیت آب تهران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه مصرف آب شرب تهران به ۳۰ هزار لیتر رسیده و هزینه‌های زیادی کرده‌ایم تا آب شرب با کیفیت داشته باشیم، گفت: استان تهران به ۵۴ آزمایشگاه پیشرفته مجهز است و به صورت آنلاین کیفیت آب تهران کنترل می‌شود.
به گزارش ۲۴آنلاین، محمد پرورش در حضور وزیر محیط زیست و زیر ساخت هلند که از تصفیه خانه جلالیه و مرکز هماهنگی و کنترل آب تهران بازدید می‌کرد با اشاره به اینکه شرکت آبفای تهران برای ۱۴.۵ میلیون جمعیت آب تأمین می‌کند، گفت: از نظر کیفیت آب تهران مثال زدنی است بطوریکه نیترات موجود در آب تهران کمتر از ۲۰ ppm است.
پرورش با بیان اینکه برای انتقال آب به تهران از پنج سد طالقان، کرج، لار، لتیان و ماملو که فاصله زیادی هم با تهران دارد انجام می‌شود، ادامه داد: مصرف آب تهران یک میلیارد و ۵۰ میلیون متر مکعب است که از این عدد ۷۵۰ میلیون متر مکعب از آب‌های سطحی که اتفاقاً آب با کیفیتی است، تأمین می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران افزود: فاصله سد طالقان با تهران ۱۰۰ کیلومتر است که آب آن وارد تصفیه خانه کَن شده که ۸ متر مکعب بر ثانیه آب در آنجا تصفیه می‌شود.
وی افزود: سد کرج از تهران ۵۰ کیلومتر فاصله دارد و آب آن وارد تصفیه خانه جلالیه می‌شود که ۲.۵ تا ۸ متر مکعب بر ثانیه آب در آنجا تصفیه می‌شود.
به گفته وی، آب سد لار به تصفیه خانه سوهانک در شمال غرب تهران که ۵ متر مکعب بر ثانیه آب را تصفیه کند می‌شود.
پرورش با اشاره به اینکه آب سد لتیان وارد تصفیه‌خانه ۳ و ۴ می‌شود و ۸ متر مکعب بر ثانیه آب در آنجا تصفیه می‌شود، گفت: سد ماملو نیز با ۴۵ کیلومتر فاصله از تهران ۲.۵ متر مکعب آب بر ثانیه آب تصفیه شده را وارد شهر تهران می‌کند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: در شهر تهران ۵۰۰ حلقه چاه دارد که ۳۰ درصد آب شهر را تأمین می‌کند و مابقی آب مورد نیاز از طریق اختلاط آب‌های سطحی و زیرزمینی تأمین می‌شود.
وی با بیان اینکه به هیچ وجه از چاه‌های غیرمجاز اقدام به برداشت آب نمی‌شود و شرکت آب منطقه‌ای تهران اقدام به مسدود کردن چاه‌های غیر مجاز می‌کند، اظهارداشت: بین شمال و جنوب تهران ۸۰۰ متر اختلاف است پس برای جبران این اختلاف نیاز به ایجاد ایستگاه‌های پمپاژ است پس برای این منظور با ایجاد ۷۴ مخزن، آبرسانی تهران به صورت آنلاین کنترل می‌شود.
به گفته وی، تهران دارای ۵۰ ایستگاه پمپاژ و هفت تصفیه خانه است و در حال حاضر نیز ذخیره آب قطعی یک میلیون و ۱۸۸ هزار متر مکعب در این مخازن است که به صورت آنلاین کنترل می‌شود.
پرورش ادامه داد: استان تهران دارای ۵۴ آزمایشگاه مجهز و پیشرفته دارد که یک آزمایشگاه مرجع و ۶ آزمایشگاه تخصصی کیفیت آب تهران را کنترل می‌کند.
به گفته وی، مصرف آب تهران ۳۰ هزار لیتر بر ثانیه است که این آمار در تابستان امسال به ۵۰ هزار لیتر بر ثانیه رسیده بود.
پرورش خطاب به وزیر محیط زیست و زیرساخت هلند که تمام اقدامات لازم برای ارائه آب با کیفیت در تهران انجام می‌شود و تنها جای بارش‌های هلند در تهران خالی است، گفت: سالانه هزینه‌های زیادی صورت می‌گیرد تا آب تهران با کیفیت باشد چرا که کیفیت آب تهران برای ما بسیار مهم است.
منبع:فارس

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۸-۰۴ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.