وزیرآموزش وپرورش دولت اصلاحات: مجلس به نجفی رای اعتماد ندهد، بی سلیقگی کرده است

۱۳۹۵-۰۸-۰۲ سیاست

وزیرآموزش وپرورش دولت اصلاحات: مجلس به نجفی رای اعتماد ندهد، بی سلیقگی کرده است

وزیر آموزش و پرورش دولت سیدمحمد خاتمی با بیان اینکه مجلس به نجفی رای اعتماد ندهد، بی سلیقگی کرده است، گفت: بعید است تا پایان دولت یازدهم تغییراتی در این سطح رخ دهد.

مرتضی حاجی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به گزینه‌های مطرح برای سه وزارتخانه آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان عنوان کرد: به نظر من گزینه‌هایی که مطرح هستند بسیار مناسبند، برای مثال معرفی آقای نجفی باعث خوشحالی فرهنگیان است و کار شایسته‌ای است که جای تشکر دارد.

اگر مجلس به نجفی رای اعتماد ندهد، بی سلیقگی کرده است

وزیر آموزش و پرورش دولت سیدمحمد خاتمی در پاسخ به این سوال که «نجفی در مجلس پیش رای اعتماد نیاورد، به نظر شما مجلس دهم به او رای خواهد داد» گفت: اگر مجلس به نجفی رای مثبت ندهد بی‌سلیقگی کرده است و معتقدم مجلس حتماً ‌به ایشان رای می‌دهد.

وزیر معرفی شده ورزش ابتکار عمل دارد

حاجی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در مورد گزینه‌های مطرح در وزارت ورزش و جوانان نیز گفت: آقای سجادی هم از صاحبنظران در وزارت ورزش است. در دوره اصلاحات ما در وزارت آموزش و پرورش مدتی را در خدمت‌ آقای سجادی بودیم و از نزدیک می‌دیدم که در کار خود ابتکار عمل داشت و با اشراف کامل کارایی بالایی را از خود نشان می‌داد. اگر فرد دیگری برای این وزارتخانه مطرح نباشد معتقدم آقای سجادی انتخاب بسیار خوبی است.

او ادامه داد: فراموش نکنید هرکسی که عهده‌دار وزارت ورزش و جوانان می‌شود باید به صورت جدی فکری برای ساماندهی حوزه جوانان داشته باشد. عمده مشکل ما در بحث وزارت ورزش و جوانان وضعیت جوانان است.

نمی‌توان خواست عمومی را به تاخیر انداخت

عضو شورای مشورتی خاتمی در مورد ترمیم کابینه و تغییرات صورت گرفته گفت: ‌این تغییرات خواست عمومی جامعه بود و جای تشکر دارد. نباید به بهانه اینکه آخر کار دولت یازدهم است خواست عمومی را به تاخیر انداخت.

بعید است تا پایان دولت یازدهم تغییراتی در این سطح در دولت رخ دهد

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید وزاری پیشنهادی دولت در مرحله اول از مجلس رای خواهند گرفت، گفت: با‌شناختی که به طورنسبی از مجلس دارم فکر می‌کنم هرسه وزیر پیشنهادی رای خوبی را از نمایندگان دریافت خواهند کرد. در این میان بحث اصلاح‌طلب و اصولگرا نداریم تغییر در این زمینه یک خواست عمومی و فراگیر بود و معتقدم تغییر صورت گرفته یک تغییر حداقلی برای برآورده کردن خواست عمومی مردم بود. بعید می‌دانم دیگر تا پایان دولت یازدهم تغییراتی در این سطح رخ دهد مگر اینکه اتفاق خاصی بیفتد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۸-۰۲ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.