کناره‌گیری محمدرضا عارف تکذیب شد

۱۳۹۵-۰۸-۰۲ سیاست

کناره‌گیری محمدرضا عارف تکذیب شد

به گزارش ۲۴ آنلاین، روزنامه وقایع اتفاقیه نوشت:

اواسط مهر بود که سیدمحمد خاتمی، در نامه‌ای به رئیس شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، اعضای جدید این تشکل را منصوب کرد و پس از آن، اولین جلسه شورای‌عالی با ترکیب جدید، تشکیل شد. در این جلسه ۲۰ حزب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و چهار حزب جدید اصلاح‌طلب و همچنین ۱۵ نفر از شخصیت‌های ملی و حقیقی جریان اصلاحات، شامل مرتضی حاجی، محسن مهرعلیزاده، محمدرضا عارف، حجت‌الاسلام عبدالواحد موسوی‌لاری، مرتضی مبلغ، سیدمحمود میرلوحی، مصطفی معین، ابوالقاسم سرحدی‌زاده، محمد سلامتی، جعفر توفیقی، صادق بناب، حسین مرعشی، الهه کولایی، محمدجواد حق‌شناس و حسن رسولی حضور داشتند.

در این جلسه ابتدا هیأت‌رئیسه موقت انتخاب شدند که بازهم اعضای این شورا، محمدرضا عارف را به‌عنوان رئیس موقت انتخاب کردند؛ البته قرار بود سه نماینده فراکسیون امید هم در این جلسه حضور داشته باشند ولی به‌دلیل اینکه نمایندگان فراکسیون، انتخاب نشده بودند، این جلسه بدون حضور آنها تشکیل شد ولی طبق اخبار رسیده، جلسه امشب شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان درحالی برگزار می‌شود که سه نماینده فراکسیون امید هم در این جلسه حضور دارند. فراکسیون امید، ۶ صبح امروز، (یکشنبه) در جلسه‌ای فوق‌العاده در ساختمان مشروطه مجلس، تشکیل جلسه می‌دهند تا سه نماینده خود در شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان را انتخاب کنند.

طبق اظهارات یک منبع آگاه، پیش از برگزاری جلسه، تصور بر این است که افراد متقاضی عضویت در شورای‌عالی سیاست‌گذاری، تعداد کمی باشند؛ برای همین، قرار بود در جلسه هیأت‌رئیسه فراکسیون امید این رأی‌گیری انجام شود ولی به‌دلیل استقبال زیاد نمایندگان عضو فراکسیون، تصمیم بر این شد که در مجمع عمومی فراکسیون، این رأی‌گیری انجام شود.

گفتنی است؛ فقط یک روز مانده تا برگزاری انتخابات هیأت‌رئیسه دائم شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، خبر انصراف و اصرار محمدرضا عارف بر خودکناره‌گیری از ریاست دائم شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در فضای مجازی در سطحی وسیع منتشر شد. در این خبر تکذیب‌شده، آمده بود: «روز گذشته، جلسه شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، درحالی به ریاست عارف برگزار شده است که او در این جلسه، پیشنهاد خود مبنی بر کناره‌گیری از ریاست دائم این شورا را مطرح کرده است.»

البته این خبر واکنش برخی اعضای شورای سیاست‌گذاری را به‌همراه داشت و آنها این شایعه را تکذیب و در راستای اهداف شخصیِ برخی تنگ‌نظران دانستند. محمود میرلوحی در گفت‌وگو با «وقایع‌اتفاقیه» در‌این‌باره گفت طرح این شایعات از سوی برخی افراد بیکار که البته غرض‌ورزی شخصی دارند، انجام می‌شود تا روند کار شورا را دچار اخلال کند. همچنین ژاله فرامرزیان، دبیر موقت هیأت‌رئیسه این شورا نیز در گفت‌وگو با «وقایع‌اتفاقیه» تأکید کرد قطعا همگرایی موجود در جریان اصلاح‌طلب، باعث ناراحتی و نگرانی برخی افراد شده است؛ بنابراین تلاش می‌کنند برای خدشه‌دار کردن این همگرایی، رفتاری از خود بروز دهند که قطعا راه به جایی ندارد. او همچنین خبر داد امروز، یکشنبه، دومین جلسه شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به ریاست محمدرضا عارف برگزار می‌شود و پس از رأی به آیین‌نامه برگزاری جلسات شورا، انتخابات هیأت‌رئیسه دائم برگزار خواهد شد.

دبیر هیأت‌رئیسه موقت شورای‌عالی تصریح کرد: این خبر صحت ندارد و حتی طرح موضوع هم نشده است. جلسه قبل با ریاست دکتر عارف تشکیل شد و آیین‌نامه شورا را تدوین و بررسی کردیم و فردا، یکشنبه، پس از رأی به آیین‌نامه شورا و تصویب آن، هیأت‌رئیسه دائم هم متناسب با آیین‌نامه انتخاب می‌شوند.

فرامرزیان ادامه داد: از آنجایی‌که در جریان اصلاح‌طلب، همگرایی وجود دارد و تنها ظرفیتی که می‌تواند عامل پیروزی یک جریان سیاسی شود همین همگرایی و تعامل است، برخی چشم دیدن این موفقیت را ندارند؛ بنابراین با طرح چنین شایعاتی، سعی در دلسردی و ایجاد انشقاق در این جریان دارند که قطعا به نتیجه نخواهند رسید.

او ادامه داد: البته ممکن است برخی با طرح این موضوعات به دنبال اهداف شخصی باشند، ولی شورای‌عالی فعالیت خود را به طور جدی شروع کرده و تا پایان انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ هم برنامه دارد و با قدرت، مسیری را که برای آینده ترسیم کرده است، دنبال می‌کند.
همچنین محمود میرلوحی، دیگر عضو شورای سیاست‌گذاری در گفت‌وگو با «وقایع‌اتفاقیه» گفت: این شایعه را تکذیب می‌کنم، دکتر عارف به‌عنوان رئیس موقت شورای‌عالی، مشغول به فعالیت است و چنین موضوعی به هیچ‌وجه مطرح نبوده و نیست و این دست شایعات از طرف برخی افراد بیکار که البته اهدافی سیاسی را دنبال می‌کنند، مطرح می‌شود.

او تصریح کرد: رقیب، چون نتوانسته سازو کار انتخاباتیِ مناسبی داشته باشد، تصور می‌کند با این شیوه ممکن است فرصتی به‌دست‌ آورد تا بتواند دوستان و همفکران خود را برای انتخابات آینده دلگرم کند؛ البته تأکید می‌کنم این افراد بیکار و دلخوش به این شایعات هستند و اهداف سیاسی را دنبال می‌کنند که نتیجه‌ای ندارد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۸-۰۲ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.