یک کارگردان تئاتر از مدیر تماشاخانه خصوصی شکایت کرد

۱۳۹۵-۰۷-۲۹ فرهنگ

یک کارگردان تئاتر از مدیر تماشاخانه خصوصی شکایت کرد

کارگردان نمایش «نگاهمان می‌کنند» خبر داد از مدیریت تماشاخانه‌ای که در آن تئاتر به صحنه برده است به مراجع قضایی و مرکز هنرهای نمایشی شکایت می‌برد.
محمدرضا اصلی که مدتی قبل نمایش «نگاهمان می‌کنند» را در تماشاخانه عمارت «مسعودیه» روی صحنه برده بود با ادعای اینکه سهم گروه نمایش از طرف مدیریت تماشاخانه پرداخت نشده است، گفت: حدود چهار ماه است که نمایش «نگاهمان می‌کنند» ‌به کارگردانی اینجانب و تهیه‌کنندگی محمدحسین شهبازاده در عمارت مسعودیه به پایان رسیده و مدیر اسبق تماشاخانه این عمارت سهم و حق گروه نمایشی را بدون اجازه برای سالن نمایش یا دستمزد معوقه خرج کرده و حالا که تماشاخانه پلمب شده است، مشخص نیست تکلیف حق پایمال شده، گروه ما چه می‌شود.

او با اشاره به اینکه برای اجرای این نمایش با مدیر تماشاخانه قرارداد امضا کرده است، از اینکه برای پیگیری موضوع از سوی این مدیر تماشاخانه به افراد دیگر ارجاع داده می‌شود، گله دارد.

کارگردان «نگاهمان می‌کنند» خاطرنشان کرد: مدیران تماشاخانه موظف بودند به اندازه ۳۰ درصد سهم خود از فروش گیشه خرج کنند، اما نمی‌دانم چرا ۷۰ درصد حق گروه نمایش را خرج کردند آن هم در شرایطی که هیچ اجازه‌ای نگرفته بودند.

اصلی افزود: مدیریت این تماشاخانه به من می‌گوید که پول نمایش را خرج سالن عمارت مسعودیه کرده و حقوق معوقه خود را از فروش نمایش برداشته است و اگر تماشاخانه تعطیل نمی‌شد پول گروه را هم می‌داد، در حالی که واضح است این شیوه درست مدیریتی نیست که این چنین حق گروهی ضایع شود.

وی گفت: من به همراه تهیه‌کننده و دیگر اعضای گروه شکایت خود را مبنی بر پرداخت نکردن کل پول فروش نمایش «نگاهمان می‌کنند» به اداره‌ی‌ کل هنرهای نمایشی و نیز مراجع قضایی اعلام می‌کنیم. البته طبق آخرین جلسه و توافق با این اداره‌ی کل تا زمانی که حق و حقوق این گروه نمایشی پرداخت نشود، مدیران تماشاخانه عمارت مسعودیه حق انجام هیچ گونه کار هنری ندارند و قرار است مجوزی به آن‌ها داده نشود.

اصلی در پایان ابراز امیدواری کرد که با نظارت اداره کل هنرهای نمایشی سالن‌های خصوصی نظم و نظام درستی بگیرند و مدیرانی پشت میزها بنشینند که به فکر سود تئاتر باشند نه آسیب زدن به آن./خبرگزاری صبا

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۷-۲۹ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.