طلا به ۱۲۷۰ دلار رسید

۱۳۹۵-۰۷-۲۸ اقتصاد

طلا به ۱۲۷۰ دلار رسید

در حالی که ارزش دلار کاهش یافته و سوددهی اوراق خزانه به دلیل ابهام در مورد زمان افزایش نرخ بهره در آمریکا کاهش یافته، قیمت طلا امروز افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار کاهش یافته و سوددهی اوراق خزانه به دلیل ابهام در مورد زمان افزایش نرخ بهره در آمریکا کاهش یافته، قیمت طلا امروز افزایش یافت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶ درصد افزایش به ۱۲۷۰ دلار و ۱۱ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز با ۹ دلار افزایش به ۱۲۷۱ دلار و ۸۰ سنت رسید.
قیمت طلا در طی ۳ هفته گذشته و همزمان با افزایش احتمال افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر، حدود ۷ درصد کاهش یافته بود.
قیمت طلا به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره حساس است و هر گونه افزایش موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می شود.
اما کاهش ارزش دلار که ۰.۳ درصد در برابر سبد۶ ارز معتبر جهانی پایین آمده، موجب شد تا سرمایه گذاران احتمال افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر را کاهش دهند. ارزش دلار پس از انتشار آمار کاهش نرخ تورم اتفاق افتاد.
جنس پدرسن، تحلیلگر دانسکه بانک گفت: «نگاه بازار همچنان به احتمال افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر است که که انتظار نداریم این اتفاق رخ دهد زیرا با نزدیک شدن به موعد نشست فدرال رزرو، بانک مرکزی آمریکا خواهد دید که آمارهای کلیدی اقتصاد آمریکا به اندازه کافی خوب نیستند که افزایش مجدد نرخ بهره را توجیه کنند و این موجب تقویت نسبی قیمت طلا خواهد شد.»
پدرسن افزود، همچنین نشست سیاستگذاری بانک مرکزی اروپا که روز پنجشنبه برگزار خواهد شد، از سوی فعالان بازار دنبال می شود.
دیگر عامل تقویت قیمت طلا کاهش ارزش سهام های اروپایی بود که نشان داد میزان اشتهای سرمایه گذاران برای ریسک پذیری کاهش یافته است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۷-۲۸ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.