بشار اسد از شرط عجیب عربستان برای حمایت از وی پرده برداشت

۱۳۹۵-۰۷-۲۳ سیاست

بشار اسد از شرط عجیب عربستان برای حمایت از وی پرده برداشت

بشار اسد گفت: پس از بروز بحران در سوریه، عربستان با پیشنهاد ارائه کمک ها و فرانسه با وارد کردن فشار خواهان قطع روابط دمشق و تهران شدند تا در حل مشکلات سوریه همکاری کنند.

روزنامه روسی ﮐﺎﻣﺴﺎﻣﻮﻟﺴﮑﺎﯾﺎ ﭘﺮاودا در سومین بخش از مصاحبه با بشار اسد که امروز (جمعه) منتشر شد، به نقل از سخنان رئیس جمهوری سوریه، نوشت: عربستان سعودی به من پیشنهاد کرد که در ازای دریافت کمک، روابط سوریه با ایران را قطع کنم.

وی ادامه داد: این پیشنهاد صریح و مستقیم پس از آغاز بحران به دمشق ارائه شد، زیرا دشمنان می خواستند از مشکلات و درگیری ها برای فشار بر سوریه با هدف رسیدن به خواسته های خود استفاده کنند.

رئیس جمهوری سوریه گفت: پیش از آغاز درگیری ها نیز آنها (ریاض و پاریس) می خواستند غیرمستقیم از سوریه استفاده کنند و بدون ارائه پیشنهاد، تلاش می کردند دمشق را به انجام اقدام هایی که خود مهم می دانستند، وادار کنند.

بشار اسد اظهار کرد: آن زمان مهم ترین مساله جهانی پرونده هسته ای ایران بود و سعودی ها از دمشق خواستند،تهران را برای انصراف از منافع خود متقاعد کند.

وی گفت: پس از این مرحله نیز فرانسه و عربستان با ارائه پیشنهادی ساده، صریح و مستقیم از سوریه خواستند بدون ارائه هر گونه توضیحی از ایران فاصله بگیرد تا به دمشق برای حل مشکلات کمک کنند.

رئیس جمهوری سوریه همچنین تاکید کرد: اکنون تهران، مسکو و حزب الله متحدان همیشگی دمشق هستند که حضوری قانونی در سوریه دارند و به ما در مبارزه علیه تروریست ها کمک می کنند، ولی کشورهای دیگری نیز با هدف حمایت از تروریست ها مداخله می کنند.

منبع: ایرنا

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۷-۲۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.