مناظره دوم زشت ترین مناظره تاریخ آمریکا بود!

۱۳۹۵-۰۷-۱۹ سیاست

مناظره دوم زشت ترین مناظره تاریخ آمریکا بود!

تارنمای نشریه آمریکایی « پولیتیکو»، دومین مناظره «دونالد ترامپ» و «هیلاری کلینتون» نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را که بامداد امروز دوشنبه به وقت تهران برگزار شد، «زشت ترین مناظره در تاریخ آمریکا» توصیف کرد.

نویسنده این گزارش با عنوان خبرنگار اختصاصی این نشریه در حوزه رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در این باره نوشته است: «طی این ۹۰ دقیقه، ترامپ و کلینتون یکدیگر را دروغگو، غیرقابل اعتماد و نالایق برای تصدی پست ریاست جمهوری خواندند و آن قدر که درباره شخصیت یکدیگر حرف زدند، راجع به تفاوت سیاست های خود سخن نگفتند.»

وی در این باره افزود: «این مناظره تقریبا سخنرانی های بی وقفه ای پر از کلمات زننده و سراسر رذالت بود که در برابر عده بسیار زیادی از رای دهندگانی برگزار شد که هنوز تصمیم نگرفته اند به چه کسی رای بدهند.»

به گزارش ایرنا، دومین مناظره ترامپ و هیلاری کلینتون ساعت ۴:۳۰ دقیقه دوشنبه ۱۹ مهر ( به وقت تهران) آغاز شد و در ساعت ۶ بامداد پایان یافت. نخستین مناظره آنها ۲۶ سپتامبر (۵ مهر) در دانشگاه «هوفتسرا» برگزار شد و مدیریت پرسش ها و جلسه، به طور کامل در دست مجری شبکه ان بی سی بود. در آن مناظره، شرکت کنندگان به بسیاری از موضوعات مهم در ایالات متحده، از اقتصاد تا خشونت های اجتماعی، امنیت و روابط خارجی پرداختند. براساس گزارش رسانه های آمریکایی، کلینتون به عنوان پیروز مناظره اول معرفی شد.

روز جمعه ۱۶ مهر ماه (برابر با ۷ اکتبر) نوار ویدئویی مربوط به سال ۲۰۰۵ از ترامپ منتشر شد که وی در آن خطاب به ‘بیلی بوش’ (از اعضای خاندان بوش) که یک مجری تلویزیونی است، می گوید: «وقتی مشهور باشی، هر کاری بخواهی می توانی با زنان انجام بدهی.» او سپس درباره برقراری رابطه با یک زن متاهل و آزار زنان دیگر هم صحبت می کند. ترامپ قبل از این مناظره در این خصوص عذرخواهی کرد. ترامپ قبل از این نیز، سخنانی در رابطه با زنان مطرح کرده بود که با واکنش تند «هیلاری کلینتون» نامزد دمکرات ها و حامیان وی روبه رو شده بود.

پنجاه و هشتمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای انتخاب چهل و پنجمین رئیس جمهوری، هشتم نوامبر ۲۰۱۶ میلادی (۱۸ آبان ماه امسال) برگزار می شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۷-۱۹ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.