طعنه برنده نوبل شیمی: اندازه ترامپ باهوش نیستم!

۱۳۹۵-۰۷-۱۷ جامعه

طعنه برنده نوبل شیمی: اندازه ترامپ باهوش نیستم!

پرفسور فراسر استادارت، یکی از برندگان جایزه نوبل شیمی ۲۰۱۶ در جریان یک نشست مطبوعاتی به مناسبت این جایزه، با طعنه به دونالد ترامپ اظهار کرد که آنقدر باهوش نیست که بتواند از پرداخت مالیات جایزه نقدی‌اش فرار کند.

این دانشمند اسکاتلندی‌الاصل هفته گذشته به همراه ژان پی‌یر سوواژ و برنارد فرینگا برای طراحی و ساخت ماشین‌های مولکولی موفق به دریافت جایزه نوبل شیمی شد.

استادارت که یک سوم جایزه نقدی هشت میلیون کرونری(۱.۳ میلیون دلار) را در ماه دسامبر دریافت خواهد کرد، گفت: من خیلی باهوش نیستم. مالیات بر یک سوم این جایزه اعمال خواهد شد.

وی در میان خنده و تشویق حاضران افزود: متوجه هستید؟ من خیلی باهوش نیستم.

این طعنه‌ها به این جریان اشاره داشت که هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در مناطره‌ روز ۲۶ سپتامبر با دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه این رقابت گفته بود که ترامپ هیچ کدام از مالیات‌های دولتی دو دهه اخیر خود را پرداخته نکرده است و در سوی مقابل ترامپ این کار را نشانه باهوش بودن خود دانسته بود.

نشریه نیویورک‌تایمز کمی بعد، یک سند از سال ۱۹۹۵ منتشر کرد که وی(ترامپ) با تظاهر به ورشکستگی یک میلیارد دلاری برای حدود دو دهه از زیر بار پرداخت مالیات فرار کرده است.

پرفسور استادارت که در آمریکا زندگی می‌کند، سخنان دیگری در مورد سیاست مطرح نکرد و گفت که قصد دارد باقیمانده پول خود را برای کمک به دیگران مصرف کند.

وی در پایان جوانان را تشویق به پیگیری اهدافشان کرد و از آن‌ها خواست تا حتی در صورت مواجهه با مخالفت‌ها و شک و تردیدها باز هم به راه خود ادامه بدهند.

منبع: ایسنا

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۷-۱۷ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.