خودرویی که فقط یک دستگاه از آن وجود دارد /عکس

۱۴۰۲-۰۱-۰۶ سرگرمی

خودرویی که فقط یک دستگاه از آن وجود دارد /عکس

تی وی آر(TVR) خودروساز خصوصی انگلیسی است که در زمینه تولید محصولات اسپرت فعالیت دارد. سابقه تاسیس تی وی آر به ۱۹۴۶ میلادی باز می گردد. بازار هدف تی وی آر قاره اروپا بوده و دفتر مرکزی آن در ساری قرار دارد.

تی وی آر در مقایسه با سایر خودروسازان مطرح انگلیس، فعالیت بسیار محدودی دارد که همین مساله موجب شده تا تولیدات آن خاص و متفاوت باشند.

اخیرا خبر مربوط به یک دستگاه تی وی آر سربرا اسپید ۱۲ در رسانه ها انعکاس یافته که می توان آن را خبری مهم در حوزه خودرو دانست زیرا در جهان فقط همین یک دستگاه سربرا اسپید ۱۲ وجود دارد.

 

تی وی آر سربرا اسپید ۱۲ یک اسپرت قانونی برای خیابان است که ظاهری تهاجمی در قسمت دماغه و یک بال بزرگ و مرتفع در قسمت عقب دارد.

در سراسر بدنه جزئیات اسپرت روی پنل ها قابل مشاهده هستند. اسپویلر، ورودی های هوا، رکاب، خروجی اگزوز، دیفیوزر کانالی عقب و… یک اسپرت تمام عیار را پیش روی مخاطب قرار داده است.

ارتفاع تی وی آر از سطح زمین بسیار کم است و قطعا برای رانندگی در خیابان باید ابتدا به مسیر مورد نظر آشنایی داشت. نکته جالب شباهت تی وی آر اسپید ۱۲ به داج وایپر از نمای جانبی است.

در قسمت کابین تزئینات خاصی دیده نمی شود و دقیقا حس یک خودروی دست ساز به بیننده انتقال می یابد. ۲ صندلی فیبرکربن، رول کیج و ترکیبی از نشانگرهای آنالوگ و یک نمایشگر دیجیتال بسیار باریک پشت فرمان مشاهده می شود.

 TVR Cerbera Speed 12 

تی وی آر از پیشرانه ۸ سیلندری که در مجموعه خود توسعه یافته بود برای سربرا در سال ۱۹۹۶ استفاده کرد. در سایر محصولات تی وی آر از پیشرانه های خودروسازان دیگر استفاده می شود که مراحل تیونینگ را طی کرده بودند.

تی وی آر همچنین نسخه ویژه پیست این خودرو را با تپنده ۷.۷ لیتری ۱۲ سیلندر برای مسابقات کلاس جی تی توسعه داد.

برنامه های تی وی آر برای تولید خودروی سربرا اسپید ۱۲ نهایتا در سال ۲۰۰۳ به تولید یک دستگاه منتج شد و پس از آن این پروژه متوقف شد. بنابراین یک نسخه موجود از پروژه سربرا همین نمونه اسپید ۱۲ است که با توجه به اطلاعات موجود ۱۰۰۰ کیلوگرم وزن و پیشرانه آن ۸۳۰ اسب بخار خروجی دارد.

قیمت پیشنهادی برای برنامه حراج که اواسط خرداد انجام می شود هنوز مشخص نشده است.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۲-۰۱-۰۶ سرگرمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.