هشدار نارنجی هواشناسی برای تهرانی‌ها/ تا سه روز از تردد غیرضروری خودداری کنید

۱۴۰۱-۱۰-۳۰ جامعه

هشدار نارنجی هواشناسی برای تهرانی‌ها/ تا سه روز از تردد غیرضروری خودداری کنید

ایسنا نوشت:اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار آلودگی سطح نارنجی از آلودگی هوا در استان تهران طی امروز جمعه ۳۰ دی تا دوشنبه ۳ بهمن خبر داد.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار آلودگی سطح نارنجی از پایداری هوا و ماندگاری هوای سرد، انباشت آلاینده‌ها و افزایش غلظت آلاینده‌ها به ویژه ذرات PM۲.۵ خبر داد.

بر اساس هشدار صادر شده، این شرایط از امروز جمعه ۳۰ دی آغاز می‌شود و تا دوشنبه ۳ بهمن ادامه خواهد داشت.

منطقه اثر آن نیز تهران، اسلامشهر، بهارستان، پاکدشت، پیشوا، قدس، ری، ژئوفیزیک، قرچک، ملارد، ورامین و جنوب شهرستان شمیرانات خواهد بود.

از این رو کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای تمام گروه‌ها به ویژه در مناطق صنعتی، پر تردد شهری و پرجمعیت در بازه زمانی یاد شده پیش بینی می‌شود که در صورت مهار و کنترل منابع آلاینده ثابت و متحرک، کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس کاهش خواهد یافت.

در همین راستا اداره کل هواشناسی استان تهران به مردم توصیه کرده است تا دربازه زمانی یاد شده از تردد غیر ضروری و فعالیت‌های ورزشی در فضاهای باز پرهیز کنند و بر مدیریت منابع آلاینده ثابت و متحرک و آمادگی ارگان‌های ذیربط و امدادرسان برای مقابله با شرایط یاد شده تاکید کرده است.

در هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۱۰-۳۰ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.