پایین‌ترین ارزش پوند در ۳۱ سال اخیر

۱۳۹۵-۰۷-۱۶ اقتصاد

پایین‌ترین ارزش پوند در ۳۱ سال اخیر

خبرگزاری ایرنا: ارزش پوند انگلیس در شروع بازار مبادلات ارزی در کشورهای شرق آسیا در صبح روز جمعه با سقوط ۶ درصدی در برابر دلار آمریکا به دلیل نگرانی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، به پایین تر حد در طی ۳۱ سال گذشته رسید.

تارنمای فایننشال تایمز در گزارشی نوشت: بازارهای آسیایی به دنبال سقوط بیش از ۶ درصدی ارزش پوند در برابر دلار آمریکا در اوایل روز جمعه، دچار لرزش شدند.

فایننشال تایمز افزود: پوند انگلیس در اوایل شروع به کار بازار مبادلات ارزی آسیایی، در عرض ۲ دقیقه در برابر دلار آمریکا، با ۶.۱ درصد کاهش، در مقابل ۱.۱۸۴۱ دلار معامله شد.

این پایان ترین حد نرخ برابری پوند در برابر دلار آمریکا از ماه ‘می’ سال ۱۹۸۵ میلادی و بیشترین حد کاهش در عرض یک روز ، از ۲۴ ژوئن گذشته، یک روز بعد از برگزاری همه پرسی برگزیت، بشمار می آید.

ارزش پوند بعد از سقوط اولیه اش در برابر دلار آمریکا در بازارهای آسیایی بار دیگر توانست بخشی از ارزش خودش را به دست آورد.

پوند انگلیس هم اکنون در بازار مبادلات ارزی آسیایی، در برابر دلار آمریکا با ۱.۴۸ درصد کاهش، در مقابل ۱.۲۴۲۷دلار و همچنین با ۱.۲ درصد کاهش در مقابل یورو، در مقابل ۱.۱۱۸۱ یورو معامله می شود.

ارزش پوند در برابر دلار آمریکا و یورو ، به دنبال اظهارات روز یکشنبه گذشته ‘ترزا می’ نخست وزیر انگلیس در کنفرانس حزب محافظه کار در بیرمنگام، برای شروع مذاکرات برگزیت تا پایان ماه مارس ۲۰۱۷ میلادی (۶ماه آینده)، در بازارهای مبادلات ارزی به شدت روند نزولی گرفته است.

شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن در پایان معاملات روز پنجشنبه گذشته نیز به رغم افزایش قیمت نفت خام برنت دریای شمال، روند کاهشی داشت.

ارزش شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن که در آن در هرروز کاری سهام ۱۰۰ شرکت مهم و بزرگ انگلیس ازنظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس، ارزش گذاری و خریدوفروش می شود در بعدازظهر روز پنجشنبه با کاهش ۰.۴۷ درصدی مواجه شد.

شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن، با ۳۳ واحد کاهش، به ۶ هزار۹۹۹ واحد رسید.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۷-۱۶ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.