امام جمعه مشهد اردهال،عضو مجمع تشخیص مصلحت را فتنه گرخواند!

۱۳۹۵-۰۷-۱۵ سیاست

امام جمعه مشهد اردهال،عضو مجمع تشخیص مصلحت را فتنه گرخواند!

امام جمعه مشهد اردهال کاشان با اشاره ‌به دعوت از حجت‌الاسلام مجید انصاری براحی سخنرانی در مراسم جمعه نشلجی‌ها گفت: باید از حضور برخی افراد به این مراسم جلوگیری شود تا ‌‌‌‌‌تنش و دودستگی در منطقه کاشان به‌وجود نیاید.

 حجت‌الاسلام مهدی سلیمانی ‌در گفت‌و‌گو با تسنیم در مشهد اردهال با بیان اینکه مراسم جمعه نشلجی‌ها از قدیم‌الایام برگزار می‌شده است، اظهار داشت: قدمت این مراسم ‌به اندازه مراسم سنتی مذهبی قالیشویان فین کاشان است.

امام جمعه مشهد اردهال کاشان با بیان اینکه ‌در این روز تما‌م اهالی‌ نشلج کاشان در آستان علی بن امام محمد باقر (ع) حضور می‌‌یابند و اقامه عزا می‌کنند، افزود: ‌اهالی‌ نشلج کاشان با این کار ابراز علاقه خود را به ساحت مقدس این امامزاده واجب‌التعظیم نشان می‌دهند.

‌وی با اشاره به سخنران دعوت شده به این مراسم افزود: ‌در سال‌های گذشته مسئولان برگزاری مراسم سنتی جمعه نشلجی‌ها با هماهنگی‌های آستان از فردی را برای ‌‌سخنرانی دعوت ‌می‌شد و اداره اوقاف نیز ضمن ‌نظارت بر برگزاری مراسم، از ‌حضور سخنرانانی که سرمنشأ فتنه بوده و ‌با نظام زاویه دارند جلوگیری می‌کند.

سلیمانی‌ با اشاره به مخالفت آحاد مردم به ویژه خانواده شهدا و ایثارگران به حضور مجید انصاری به این مراسم تاکید کرد: نباید با دعوت از چنین افرادی سبب ایجاد تفرقه در منطقه کاشان شویم و این مراسم هزار ساله تحت‌الشعاع قرار گیرد.

امام جمعه مشهد اردهال کاشان ضمن اشاره به حضور مقام معظم رهبری در آستان و حدیث امام رضا (ع) در مورد منطقه مشهد اردهال کاشان گفت: با وجود چنین شرایط و‌ توجهات ویژه‌ای که به این منطقه شده‌، باید از حضور برخی افراد به این مراسم جلوگیری شود تا ‌‌‌‌‌تنش و دودستگی در منطقه کاشان به‌وجود نیاید.

(نمایش کل : ۲۶۱ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۷-۱۵ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.