آیا قوه قضائیه محور «گفت وگوی ملی» می شود؟

۱۴۰۱-۰۹-۱۴ سیاست

آیا قوه قضائیه محور «گفت وگوی ملی» می شود؟

جلسه غیرعلنی رئیس دستگاه قضا با نمایندگان مجلس نشانه هایی جدی از توافق قوا برای «وحدت و گفت‌گوی ملی» را آشکار کرد. تاکید بر شنیدن نظرات متنوع سیاسی، بازدید از زندان ها و نکوهش گزارشات غیرصادقانه سیاسی، از محورهای مهم این جلسه بوده و در گزارش خبرآنلاین به آن ها توجه شده است.

گروه سیاسی: برگزاری نشست هیات رئیسه جبهه اصلاحات ایران با رئیس قوه قضاییه و علی شمخانی، موضوعی بود که در میانه اعتراضات و با ابتکار عمل محسنی اژه ای صورت گرفت و موجی از انتقادات پنهان به رویکرد رئیس دستگاه قضا را به دنبال داشت. بازتاب این انتقادات در جلسه غیرعلنی ایشان با نمایندگان مجلس، آشکار شد. انتقاد به رئیس دستگاه قضا از آن‌جا آغاز شد که برخی نمایندگان مجلس به دیدار اژه ای با بهزاد نبوی، جواد امام، الیاس حضرتی، محمود صادقی و حسین مرعشی انتقاد کرده بودند.

به گزارش خبرآنلاین،اما رئیس دستگاه قضا با دفاع از این دیدارها، در حضور قالیباف خطاب به نمایندگان مجلس گفت: «با صدای بلند اعلام می‌کنم که قطعا من با همه افراد منتقد و معترض نشست برگزار کرده و صحبت می‌کنم و به مطالب آن‌ها گوش می‌دهم و نقطه‌نظرات خود را نیز بیان‌ می‌کنم؛ البته من سخنان افراد را نمی‌شنوم که احیانا برای من تصمیم‌سازی کنند؛ بلکه گوش می‌دهم که ببینم اگر حرف منطقی و درستی دارند، آن را شنیده باشم و به آن عمل کنم؛ همچنین در مواردی سعی می‌کنم موارد و نکات منطقی موردنظر خود را به این افراد و گروه‌ها اعلام کنم که اگر به آن عمل کردند فبها و اگر توجه نداشتند حداقل آن است که اتمام حجتی صورت گرفته باشد.»

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۹-۱۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.