آمار مبتلایان کرونا در جهان از ۶۵۰ میلیون نفر گذشت

۱۴۰۱-۰۹-۱۴ جامعه

آمار مبتلایان کرونا در جهان از ۶۵۰ میلیون نفر گذشت

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۵۰ میلیون و ۲۷ هزار و ۳۷۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۴۶ هزار و ۵۳۲ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۴ هزار و ۳۵۹ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۸ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

آمار مبتلایان کرونا در جهان از ۶۵۰ میلیون نفر گذشت

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۸ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۰,۸۶۳,۱۰۶ ۱,۱۰۶,۸۶۰
۲ هند ۴۴,۶۷۴,۶۶۷ ۵۳۰,۶۳۰
۳ فرانسه ۳۸,۰۶۷,۹۷۴ ۱۵۹,۰۹۳
۴ آلمان ۳۶,۵۵۷,۸۶۱ ۱۵۸,۱۹۸
۵ برزیل ۳۵,۴۰۸,۸۵۲ ۶۹۰,۲۳۱
۶ کره جنوبی ۲۷,۳۳۱,۲۵۰ ۳۰,۷۶۹
۷ ژاپن ۲۵,۲۲۰,۴۵۲ ۵۰,۳۴۴
۸ ایتالیا ۲۴,۴۸۸,۰۸۰ ۱۸۱,۷۳۳
۹ انگلیس ۲۴,۰۲۴,۷۴۶ ۱۹۷,۲۵۳
۱۰ روسیه ۲۱,۶۱۷,۶۰۱ ۳۹۲,۲۳۱

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۸۵۵ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۴۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

به گزارش ایسنا،روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۹-۱۴ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.