ورود سلاح پیشرفته‌ بویینگ به جنگ اوکراین با روسیه

۱۴۰۱-۰۹-۱۳ سیاست

ورود سلاح پیشرفته‌ بویینگ به جنگ اوکراین با روسیه

پنتاگون در حال بررسی پیشنهاد بویینگ برای ارسال بمب های ارزان قیمت و کوچک اما نقطه زنی به اوکراین است که روی راکت های فراوان موجود نصب می شوند و بدین ترتیب کی یف بتواند فراتر از خطوط تهاجمی روسیه را هدف قرار دهد، در شرایطی که غرب تلاش دارد به درخواست های اوکراین برای سلاح های بیشتر و توانمندتر کنار بیاید.

بویینگ پیشنهاد داده که سیستمی موسوم به بمب شعاع کوچک زمین پرتاب (Ground-Launched Small Diameter Bomb (GLSDB)) در اختیار اوکراین قرار گیرد، یکی از چندین برنامه ای که غرب برای دادن مهمات های جدید به اوکراین دارد. اگر چه ایالات متحده درخواست اوکراین برای موشک های ATACMS با برد نزدیک به ۳۰۰ کیلومتر را رد کرده است اما برد ۱۵۰ کیلومتری GLSDB به اوکراین امکان می دهد تا اهداف نظامی باارزش روسیه که تاکنون دور از دسترس بودند را نیز هدف قرار دهد و به این کشور کمک می کند تا ضدحمله های اخیر خود را با ایجاد آشوب در پشت خطوط تهاجمی روسیه پیش ببرد.

سلاح پیشرفته‌ای که بویینگ در اختیار اوکراین می‌گذارد / عکس

به گزارش دیجیاتو،اگر چه کمپانی های تسلیحاتی عمده آمریکایی به دلیل تقاضای بالا با مشکل تامین مواجه هستند اما این فاکتورها باعث شد که شاید در اوایل سال ۲۰۲۳ نیز شاهد تحویل سیستم های GLSDB به اوکراین باشیم. GLSDB یک سیستم با هدایت جی پی است است که می تواند با جمینگ الکترونیکی مقابله کند و در تمام شرایط آب و هوایی قابل استفاده است و البته می توان آن را علیه خودروهای زرهی نیز به کار برد. GBU-39 که به عنوان کلاهک این سیستم به کار می رود نیز دارای بال های کوچک تا شونده است که به آن امکان می دهد در هوا بیش از ۱۰۰ کیلومتر پرواز کند، اگر از یک هواپیما پرتاب شود، و اهدافی با شعاع کمتر از یک متر را نیز هدف قرار دهد.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۹-۱۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.