توصیه احتیاط برای معامله گران جهانی طلا

۱۴۰۱-۰۹-۱۲ اقتصاد

در حالی که شاخص دلار آمریکا در سطوحی حدود ۱۰۶.۶۰ در حالت تثبیت قرار گرفته، طلا مسیر خود را به سمت بالای سطح ۱۷۵۰ دلار در پیش می‌گیرد.

سایت «اف‌ایکس استریت» در یادداشتی تحلیلی، با نگاهی به رویدادهای روزهای اخیر پیرامون فلزات گرانبها اینگونه نوشت: قیمت طلا (XAU/USD) پس از بهبود معنی‌دار نزدیک به ۱۷۴۸ دلار در جلسه توکیو، قصد دارد با یک حرکت نوسانی، به بالای ۱۷۵۰ دلار تغییر جهت دهد.

جالب اینجاست که این فلز گرانبها قبل از سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، به دلیل نوسانات شاخص دلار آمریکا (DXY) علاقه‌ی خرید را احساس کرد. گفتنی است این بار، سخنرانی رئیس فدرال رزرو تأثیر قابل توجهی دارد، زیرا سرمایه‌گذاران نشانه‌هایی در مورد کاهش شتاب تشدید نرخ بهره دریافت می‌کنند.

به گزارش برنا،شاخص دلار آمریکا پس از یک حرکت نزولی، سطوحی را در حدود ۱۰۶.۶۰ انتخاب کرده است و انتظار می‌رود که همچنان در حالت تثبیت باقی بماند، زیرا جلسه چهارشنبه نیویورک، جدا از سخنرانی فدرال‌رزرو پاول، کاتالیزورهای اقتصادی مهمی را منعکس خواهد کرد. در کنار آن، معاملات آتی S&P۵۰۰ برخی از زیان‌های ثبت‌شده در معاملات اولیه‌ی آسیا را جبران کرده است و بازدهی ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات متحده نیز همچنان بالای ۳.۷۴ درصد قرار دارد.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۹-۱۲ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.