وزیر اقتصاد عازم واشنگتن شد

۱۳۹۵-۰۷-۱۴ اقتصاد

وزیر اقتصاد عازم واشنگتن شد

علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی به منظور شرکت در اجلاس سالانه بانک جهانی در راس هیاتی عازم واشنگتن شد.
وزیر اقتصاد به منظور شرکت در اجلاس سالانه بانک جهانی عازم واشنگتن شد
به گزارش امروز پنجشنبه شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در حاشیه این اجلاس دیدارهای دو جانبه با وزرا و مقامهای اقتصادی چند کشور خواهد داشت.
برگزاری نشست هم اندیشی با وزرای اقتصاد حوزه منا(خاورمیانه و شمال افریقا) و ارایه تجربه موفق ایران در مدیریت بحران کاهش قیمت نفت از جمله برنامه هایی است که در دستور کار وزیر اقتصاد کشورمان در سفر به واشنگتن و اجلاس بانک جهانی قرار دارد.
قائم مقام بانک مرکزی به همراه معاونان ارزی و اقتصادی این بانک نیز به منظور شرکت در اجلاس سالانه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در نشست واشنگتن حاضر خواهند شد.
این اجلاس فرصتی برای تبادل دیدگاه ها و جلسات دوجانبه با مقامات سایر کشورها به شمار می رود و علاوه بر مقامهای بانک های مرکزی و وزرای دارایی کشورها، فعالان اقتصادی از بانک ها و موسسات مالی نیز گرد هم می آیند تا با مقامات تجاری و بانکی کشورها گفت و گو و تبادل نظر کنند.
در این اجلاس نمایندگان بانک مرکزی ایران نیز با مقامات اقتصادی صندوق بین المللی پول و مدیران ارشد بانک های مرکزی و تجاری برخی کشور ها به طور جداگانه دیدار می کنند.
باتوجه به شرایط پسابرجام، در حاشیه این اجلاس، نمایندگان ایران در خصوص راهکار های گسترش روابط بانکی و رفع موانع موجود با مقامات اقتصادی سایر کشورها رایزنی خواهند کرد.
اجلاس پاییزه بانک جهانی از شانزدهم تا هیجدهم مهرماه برگزار خواهد شد.

(Visited 24 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۷-۱۴ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.