هشدار جدی سپاه پاسداران به عربستان: عبورتان به هیچ وجه بی ضرر نخواهد بود

۱۳۹۵-۰۷-۱۴ سیاست

هشدار جدی سپاه پاسداران به عربستان: عبورتان به هیچ وجه بی ضرر نخواهد بود

نیروی دریایی سپاه به کلیه شناورهایی که در رزمایش اعلامی عربستان سعودی در خلیج فارس حضور دارند هشدار داد که به آب‌های سرزمینی ایران نزدیک نشوند.

عربستان سعودی، امروز از آغاز رزمایش دریایی این کشور در خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان خبر داد.

طبق این گزارش، در رزمایش دریایی عربستان سعودی، کشتی‌های جنگی، قایق‌های تند‌رو، هواپیماهای نیروی دریایی و یگان‌های ویژه امنیت دریایی حضور دارند و در طول این رزمایش نیروی‌های دریایی عربستان در خلیج‌فارس و تنگه هرمز از گلوله‌های جنگی استفاده می‌کنند.

در همین راستا، دریادار «ماجد القطحانی» فرمانده این رزمایش تصریح کرد: «هدف از این رزمایش افزایش آمادگی نیروهای نظامی برای دفاع از منافع پادشاهی عربستان در مقابل هرگونه تجاوز احتمالی است.»

«عبدالله السلطان» فرمانده نیروی دریایی پادشاهی سعودی، چهارشنبه هفته گذشته گفته بود که هدف این رزمایش که «زره خلیج (فارس)۱» نام دارد، «افزایش آمادگی دفاعی، بهبود توانایی‌ها برای دفاع از مرزهای آبی و مقابله با هرگونه تهاجم و عملیات تروریستی احتمالی» خواهد بود.

در پی این رزماش سپاه پاسداران به عربستان هشدار داد.

در بیانیه سپاه آمده است:

به کلیه شناورهایی که در رزمایش اعلامی عربستان سعودی حضور دارند، اعم از شناورهای نیروی دریایی سعودی و شناورهای غیر از آن اعلام می گردد؛ نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعتقاد دارد اصالتاً این رزمایش مصداق مشخصی برای تشنج آفرینی و کم کردن امنیت پایدار در خلیج فارس است.

به همین لحاظ عبور هیچ یک از شناورهای نظامی شرکت کننده در رزمایش اعلامی از آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران مجاز نمی‌باشد و به هیچ وجهی به آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی نزدیک نشوید و حتی از آب های بین المللی نزدیک آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران عبور نکنید چرا که ما اعلام می داریم این عبور به هیچ وجه مصداق عبور بی ضرر نمی‌باشد.

نیروی دریایی سپاه پاسداران اتقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران، برای تامین امنیت پایدار خلیج فارس و تنگه هرمز در آمادگی کامل به سر می برند و با هرگونه حرکت، تلاش و اقدام برای برهم زدن آرامش و امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان مقابله متناسب و فوری انجام خواهد داد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۷-۱۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.