کارآمدترین قالیشویی در مرکز تهران

۱۴۰۱-۰۷-۲۴ سرگرمی

کارآمدترین قالیشویی در مرکز تهران

از خصوصیات یک قالیشویی کارآمد باید به داشتن ابزار آلات مورد استفاده برای شست‌وشو و برای ترمیم فرش‌ها اشاره کرد. فرش به عنوان وسیله‌ای که دائما در معرض خطرات آسیب‌پذیر از جمله سوختگی، پارگی و لک شدن است، نیازمند دستگاه‌هایی برای ترمیم این آسیب‌هاست که در خانه پیدا نمی‌شود. دیگر ویژگی مهم این است که هر قالیشویی باید در زیر نظر کارشناسانی مدیریت شود که در این کار مهارت دارند.

شاید تجربه‌ی شست‌وشو فرش‌هایتان در قالیشویی را داشته باشید و بعد از تحویل مشاهد کنید فرشتان اصلا طبق تصورتان و آن طور که باید تمیز نشده است. در تجربه‌های بدتر از آن گاهی بدون اینکه مسئولیتش را گردن بگیرند به فرش­تان آسیب می‌زنند. همچین مسائلی در صورتی که از خدمات شست‌وشو قالیشویی مورد نظرتان مطمئن نباشید پیش خواهد آمد.

 

مقایسه قالیشویی‌های خوب و بد

روش شست‌وشو: از انواع روش شست‌وشو باید به شست‌وشوی سنتی و شست‌وشوی تمام اتوماتیک اشاره کرد.

در روش سنتی، طبق اصول قدیمی فرش را در حیاط پهن می‌کنند و با پودر لباسشویی، شامپو و گاهی انواع سفید کننده مانند وایتکس فرش را می‌شویند.

در روش شست‌وشوی اتوماتیک با اینکه نیروی انسانی نظارت می‌کند، اما شست‌وشوی فرش به عهده‌ی دستگاه‌های فرش‌شویی و برس‌های بزرگ متصل به آن است که به نسبت حساسیت هر فرش تنظیم می‌شوند تا با فشار زیاد آسیبی به فرش وارد نشود. تنظیمات این دستگاه‌ها قابل تغییر است، به همین علت شست‌وشوی فرش‌هایی با حساسیت بالا در بافت الیاف، ظریف‌تر انجام می‌شود.

تفاوت در شست‌وشو فرش‌های ماشینی و دستباف: در فرش‌های دستباف با توجه به الیاف طبیعی موجود در آن، بافت متنوع، قیمت و ارزش آن باید از روش‌هایی متفاوت با شست‌وشو فرش ماشینی استفاده شود. یکی از این تفاوت‌ها استفاده از مواد شوینده است، برخی مواد شوینده مانند پودر شست‌وشو که بر فرش‌های ماشینی تاثیر منفی نمی‌گذارد، باعث کاهش طول عمر فرش دستباف می‌شود. فرش‌های دستباف با استفاده از شامپو فرش‌های مخصوصی که در آن مقدار هیدروسولفیت کاملا کنترل شده است شسته می‌شوند.

در شست‌وشو  فرش‌های ماشینی از مواد کاملا مرغوب برای از بین نرفتن رنگ فرش، پوسیده نشدن و سالم ماندن آن استفاده میشود. اگر بعد از تحویل فرش با زرد شدن رنگ ریشه ها مواجه شدید از عوامل استفاده از مواد شست‌وشوی بی کیفیت و در مواردی برای کاهش هزینه‌ها با بی مسئولیتی استفاده از مواد تاریخ گذشته است.

 

خشک کردن فرش‌ها و آبگیری: از دیگر عواملی که باعث از بین رفتن الیاف فرش می‌شود،

خشک کردن فرش‌ها در زیر نور خورشید است. از اشتباهات  غلط  و رایجی که برخی فکر می‌کنند با این کار فرش ضدعفونی می‌شود، در صورتی که نه تنها همچین ویژگی مثبتی ندارد بلکه باعث خشک شدن چربی موجود در الیاف فرش‌ها می‌شود. در نتیجه با هر بار شست‌وشو و زیر آفتاب قرار گرفتن جنس آن نیز خشک‌تر و عمر آن کمتر می‌شود. اگر تجربه‌ی شست‌وشو در خانه را داشته باشید می‌توانید این مورد را بعد از خشک شدن فرش احساس کنید که آن لطافت موقع خرید را ندارد.

در قالیشویی‌های معتبر و مکانیزه بدون آسیب و با رعایت اصول تعیین شده پس از گرفتن آب فرش در دستگاه سانتریفیوژ (خشک کن)، در گرمابه مخصوص میرود تا کاملا در زمان کم خشک شود. اگر آب موجود در فرش کاملا خارج نشود بعد از مدتی سبب پوسیدگی و کپک زدن زیر فرش می‌شود.

در کنار تمام نکاتی که ذکر شد در دسترس بودن قالیشویی برای تحویل گرفتن و تحویل دادن در کمترین زمان و در زمان مقرر بسیار مهم است. اگر ساکن شهرهای موجود در مرکز تهران هستید در ادامه به معرفی چند قالیشویی در مرکز تهران که از نظر کیفیت و کارآمدی  خود را ثابت کرده‌اند می‌پردازم.

 

شعبه‌های قالیشویی شاه عباسی

قالیشویی شاه عباسی با اخلاق حرفه‌ای در ارائه خدمات به مشتری و به صرفه بودن در هزینه‌ها سال‌هاست خود را به مشتریانش ثابت کرده است. این قالیشویی در سرتاسر تهران دارای شعبه‌هایی با مجوز از اتحادیه صنف قالیشویان می‌باشد که دسترتی را برای ساکنان در شهرهای مختلف تهران آسان کرده است، خدمات تعدادی از این شعبه‌ها را در مرکز تهران مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

قالیشویی در عباس آباد

بعد از پی بردن به قابل اطمینان بودن قالیشویی سوال به سمت نرخ هزینه و قیمت شست‌وشو میرود. در این قالیشویی‌ها با نظارت افراد کاملا مجرب و حرفه‌ای با ارائه بالاترین کیفیت خدمات مبلغی که تقبل می‌کنند بسیار به صرفه است. از ویژگی‌های مهم و قابل توجه شعبه‌ی قالیشویی در عباس آباد باید به ترمیم ریشه زنی در فرش‌های آسیب‌دیده اشار کرد، از جمله خدماتی که در قالیشویی‌های پیشرفته قابل مشاهده می‌باشد.

 

قالیشویی در ونک

اگر ساکن ونک هستید این قالیشویی از بهترین گزینه‌های موجود برای خدمات قالیشویی است.  با توجه به اینکه تمامی ویژگی‌های یک قالیشویی خوب را داراست می‌توانید شست‌وشوی انواع گلیم، فرش، موکت خود را با خیالی راحت به دست افراد با تجربه در این منطقه بسپارید.

قالیشویی در یوسف آباد

قالیشویی در یوسف آباد مانند مورد قبلی دارای خدمات رفوگری و ترمیم فرش است.

در محل تحویل و پیش از شست‌وشو فرش را بررسی کرده و سپس با اطلاع مشتری اقدام به رفع عیوب فرش می‌کنند. مسئولیت پذیری ، شست‌وشوی با کیفیت، تحویل به موقع، مکانیزه بودن، دارای مجوز، تحویل فاکتور به مشتری ، قیمت مناسب از جمله خدماتی است که این قالیشویی به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

لازم به ذکر است که به جز ترمیم، شست‌وشوی موکت و مبل هم در این قالیشویی‌ به دلیل داشتن ابزار آلات مرتبط قابل اجرا است.

نکته دیگر که مهم است بدانید این است که وسایلی که در بافت آن‌ها الیاف (فرش، گلیم، موکت) پارچه (مانند مبل) دخیل هستند حتی اگر در حال استفاده نباشند و در گوشه‌ای از خانه باشند، باز هم به راحتی گرد و غبار را جذب کرده و لک می‌گیرند. اگر بعد از طی مدت زمانی شسته و خاک‌گیری نشوند، این غبار در الیاف، تار و پود فرش نفوذ کرده و آسیب‌هایی گاه جبران ناپذیر به فرش و پارچه‌ی مبل‌ها می‌زنند.

سخن آخر

در این مقاله به تمام خصوصیاتی که یک قالیشویی کارآمد باید داشته باشد اشاره کردیم. قالیشویی شاه عباسی با دارا بودن انواع شعبه‌ها در اقسا نقاط شهر تهران آمادگی دارد تا فرش‌ها و قالی‌ها و… شما را با آخرین تجهیزات قالیشویی شسته و در اختیار شما قرار دهد.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۷-۲۴ سرگرمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.