انتقاد شدید از سفر و سخنرانی معاون وزیر در جیتکس دبی در روزهای سخت اکوسیستم استارتاپی ایران!

۱۴۰۱-۰۷-۲۰ سیاست

انتقاد شدید از سفر و سخنرانی معاون وزیر در جیتکس دبی در روزهای سخت اکوسیستم استارتاپی ایران!

سفر معاون نوآوری وزیر ارتباطات و سخنرانی او در افتتاحیه نمایشگاه ایران در رویداد جیتکس با انتقاد رسانه های تخصصی چون دیجیاتو . سردبیر نشریه کارنگ روبرو شد. اینکه در شرایط سخت ایجاد شده برای اکوسیستم استارتاپی و اقتصاد دیجیتال کشور به دلیل محدودیت ها ، مقامات دولتی فرصت سفر به بزرگترین ایونت دناش بنیان دنیا را از دست نمی دهند و سخنان شان هم البته بیشتر مصرف داخلی دارد . با این وجود به نظر می رسد آقامیری در این سفر سعی کرده مانی فست وزارتخانه درباره آینده فعالیت بین المللی اکوسیستم استارتاپی ایران در دولت سیزدهم را تشریح کند. او عملا از این گفته که ایران آمادگی همکاری با پلتفرم های جدید خارجی را دارد که به بزرگی غول های این حوزه نیستند اما شرایط همکاری با قوانین داخلی ایران را می پذیرند و از این فرصت ۸۰ میلیون نفری می توانند استفاده کنند.
محمد امین آقامیری نخستین مدیر رسمی دولتی ایران است که در همان روز نخست رویداد جیتکس ۲۰۲۲ زحمت سفر به دبی را کشیده است. معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات عملا سیاست جدید این وزارتخانه را ترسیم کرده است. او در این سخنرانی که مشخص نیست چقدر در میان بازار هدف نفوذ خواهد داشت عملا اعلام کرده امکان همکاری مشترک میان غول های تکنولوژی موجود استارتاپی و ایران مقدور نیست. سیاست های داخلی کشور و عدم پذیرش و پایبندی این شرکت ها به قوانین و مقرارات داخلی کشور، دلیل این عدم همکاری اعلام شده اند. او به همین دلیل از شرکت های خارجی کوچکتر برای شرکت در اکوسیستم استارتاپی ایران دعوت کرده است. شرکت هایی که قصد توسعه دارند و بازار ۸۰ میلیون نفری کشور ما یک فرصت بزرگ برای رشد آنهاست.
او بر اساس متن منتشر شده از صحبت هایش در کنار این شرکت های خارجی کوچک و مستقل ، مخاطب سخنانش را صاحبان کسب و کارهای اکوسیستم استارتاپی ایران قرار داده و با توجه به انحصار ایجاد شده از تحریم ها و عدم فعالیت رقبای خارجی به فعالان داخلی پالس داده است که این فضا برای رسیدن آنها به یک بازار ۸۰ میلیون نفری و قابلیت صادرات محصولات شان در پی همکاری با شرکت های مستقل خارجی، فراهم است . او گفته نه تنها از حمایت های ویژه دولتی هم در این مسیر بهره مند می شوند که با کمک های وزارتخانه ای ، امکان توسعه بین المللی برای این کنسرسیوم های بین المللی هم قابل توسعه است.
انتقاد شدید از سفر و سخنرانی معاون وزیر در جیتکس دبی در روزهای سخت اکوسیستم استارتاپی ایران!
جیتکس مهمترین رویداد جهانی فناوری در دنیاست که همه ساله در دبی برگزار می شود. شهری که حاکمانش در تلاشند با وضع قوانین جدید و البته با ساخت مجموعه شهرک به گزارش خبرآنلاین،«بدون کربن » در یکی دو سال آینده بدل به «سیلیکون ولی» خاورمیانه شود و بزرگترین شرکت های دانش بنیان دنیا را در خود جلب کند و البته به صورت همزمان با لغو قانون کفالت برای سرمایه گذاران خارجی در کشور امارات به مهد جدید جذب استعدادهای فناورانه بدل شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۷-۲۰ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.