واکنش رئیس سازمان بسیج به «اغتشاشات اخیر»

۱۴۰۱-۰۷-۰۶ سیاست

واکنش رئیس سازمان بسیج به «اغتشاشات اخیر»

سردار سلیمانی گفت: دشمن می‌خواست با استفاده از بهانه مرگ مهسا امینی، مردم را به خیابان و اغتشاش دعوت و ملت را از نظام جدا کند.

سردار غلامرضا سلیمانی ظهر امروز در رزمایش کمک مومنانه که با حضور مسئولان در این شهر برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و قدردانی از این اقدام خیرخواهانه اظهار داشت: این طرح در دوران شیوع کرونا با دستور رهبر معظم انقلاب عملیاتی شد و خیرین، دستگاه‌های مختلف و مردم به نحو احسن مشارکت کردند.

وی با بیان اینکه تا زمانی که قشر ضعیف و نیازمند در جامعه وجود دارد، کمک‌های مومنانه ادامه دارد، گفت: بسیج در کنار خیرین و افراد صاحب تمکن و دستگاه‌های مختلف، همواره در میدان خدمت به مردم به ویژه قشر ضعیف بوده و از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

رئیس سازمان بسیج از اجرای دور جدید رزمایش کمک‌های مومنانه و توزیع اقلام اساسی بین نیازمندان جامعه در هفته وحدت امسال خبر داد و تصریح کرد: به مناسبت همین هفته، تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد نیز از زندان آزاد می‌شوند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اتفاقات اخیر پیرامون مرگ مهسا امینی در سطح کشور افزود: دشمن می‌خواست با استفاده از این بهانه، مردم را به خیابان و اغتشاش دعوت و ملت را از نظام جدا کند اما با بصیرت و هوشیاری مردم به ویژه کردستانی‌های همیشه در صحنه، همه توطئه‌های آنان نقش بر آب شد.

سردار سلیمانی بیان کرد: ملت ایران از جمله مردم استان کردستان در راهپیمایی و اجتماع امت رسول‌الله جلوه‌های زیبایی از وحدت، اتحاد و وفاداری به نظام را به نمایش گذاشته و صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند.

وی با بیان اینکه تلاش مذبوحانه دشمنان راه به جایی نخواهد برد، خاطرنشان کرد: بدخواهان همیشه قصد داشته که با تبلیغات دروغین و نقشه‌های شوم خود، نظام اسلامی را به چالش بکشند اما با وجود مردمی آگاه و بصیر، موفق به این کار نشده‌اند چراکه همه ما مدافع کشور هستیم.

رئیس سازمان بسیج، کردستان – سنندج را پایتخت پیشمرگان کُرد و سرزمین رشادت‌های بزرگ معرفی کرد و یادآور شد: مردم کردستان برای پیروزی و ثبات انقلاب اسلامی و دفاع از هویت ایرانی – اسلامی جوانان زیادی را تقدیم انقلاب کرده و پیشمرگان کُرد مسلمان سهم به‌سزایی در خلق مکتب مقاومت داشته‌اند.

وی با هشدار اینکه دشمن همواره تلاش کرده که دستاوردهای بزرگ انقلاب به نسل جوان منتقل نشود، عنوان کرد: دشمنان می‌خواهند که ملت ایران را متوقف معرفی کنند اما شاخص‌های ترقی و پیشرفت کشور به صورت صعودی در حال طی شدن است.

رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه اصل جمهوری اسلامی مردم سالاری دینی است، یادآور شد: پیاده‌سازی نرم‌افزار مردم سالاری اسلامی در گام دوم انقلاب توسط رهبری مورد توجه قرار گرفته و این مهم، همان تحقق دولت اسلامی است.

در مسیر محو ‌رژیم صهیونسیتی از صحنه روزگار قرار گرفته‌ایم

رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین در جشنواره بزرگ دف نوازی سنندج که به مناسبت حلول ماه ربیع الاول برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگ دفاع مقدس که مردم عزیز کردستان که در خلق آن سهم بسزایی دارند امروز یک فرهنگ رهایی بخش محسوب می‌شود.

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی افزود: قدرت تجهیزاتی و تکیه بر فناوری‌های تسلیحاتی به تنهایی نمی‌تواند عامل پیروزی باشد بلکه شرط پیروزی یک ملت برخورداری از روحیه مقاومت است و این درسی است که مردم ایران در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس مدرس این مکتب مقاومت بودند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: امروز در سراسر دنیا ملت‌هایی که می‌خواهند مستقل باشند به دانش آموزی این مکتب می‌گروند. دشمن همواره به دلیل موقعیت ویژه جغرافیایی کردستان چشم طمع به این خطه از میهن اسلامی داشته و دارد اما مردم با بصیرت کردستان و پیشمرگان مسلمان کرد با ایثار و فداکاری خود در مقابل توطئه‌های تجزیه طلبانه دشمنان ایستادگی کردند و در این مسیر هزاران شهید و جانباز و آزاده را تقدیم انقلاب کردند.

وی خاطرنشان کرد: استکبار جهانی اندیشه نیل تا فرات را در ذهن می‌پروراندند اما با پیروزی انقلاب اسلامی این توطئه آنها نقش بر آب شد و اکنون ما در مسیر محو کردن رژیم صهیونیستی از صحنه روزگار قرار گرفته ایم. رژیم صهیونیستی اکنون به دنبال دیوارهای ۶ متری دور خود است و نقشه نیل تا فرات آنها نقش بر آب شده است که اگر این توطئه رژیم صهیونیستی تحقق پیدا می‌کرد چیزی از جهان اسلام باقی نمی‌ماند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: اگر بر ملت ایران فشاری وارد می‌شود به دلیل آن است که ملت ایران نقشه‌های استکبار جهانی که در نقطه کانونی آن صهیونیسم بین الملل قرار دارد را نقش بر آب کرده اند.

سردار سلیمانی افزود: صهیونیسم به دنبال سیطره بر کل جهان است و عرصه‌های اقتصادی، علمی و فرهنگی جهانیان را تحت نفوذ خود قرار داده است که در پروتکل ۲۲ گانه صهیونیست‌ها به آن اشاره شده است.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران در دوران دفاع مقدس از مرزهای جغرافیایی و شرف و آزادگی خود دفاع کرد و بیش از ۲۵۰ هزار شهید را تقدیم کرد و خالق یک فرهنگ به روز شده از عاشورا و ایثار و صبر اسلامی در جهان معاصر شد.

ملت ایران دارای یک نظام سیاسی مستقل هستند که بر پایه مردم سالاری اسلامی شکل گرفته است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه سخنان خود اظهار کرد: ملت ایران دارای یک نظام سیاسی مستقل هستند که بر پایه مردم سالاری اسلامی شکل گرفته است و کشور ایران در مسیر توسعه و ترقی قرار گرفته است.

سردار سلیمانی افزود: ملت ایران یک ملت متوقف و به جای مانده از پیشرفت و آبادانی نیست و آنجاهایی که مسیر مردم سالاری اسلامی و ارزش‌های دفاع مقدس حرکت کردیم به موفقیت‌های بزرگی دست یافتیم اما در بخش‌هایی که تعدادی اقدام به ودیعت گرفتن از نسخه‌های بانک جهانی کردند دچار مشکل شدیم.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این شاهد تروریسم اقتصادی و کم کاری‌های داخلی بودیم که موجب ایجاد فاصله بین فقیر و غنی شد و اکنون در مسیر اصلاح قرار گرفتیم و بدون شک روزهای خوبی در انتظار اقتصاد کشور خواهد بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: تمرکز دولت سیزدهم نیز بر اصلاح اقتصاد کشور است و امیدواریم که روند توسعه و محرومیت زدایی در استان‌هایی همچون کردستان تسریع یابد.

سردار سلیمانی افزود: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء به صورت ویژه به میدان آمده تا محرومیت‌ها در استان‌هایی همچون کردستان رفع کند. هم اکنون در کشورمان در عرصه‌های مختلف به خودکفایی رسیده ایم و الهام بخش دیگر ملت‌های آزادی خواه جهان شده ایم.

سردار سلیمانی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: جبهه مقاومت انعکاسی است از فرهنگ مقاومت ملت ایران و مردم کردستان و این فرهنگ متوقف شدنی نیست. این فرهنگ علی رغم میل دشمنان در حال تقویت و گسترش است و به عنوان گفتمان رهایی بخش به یاری ملت‌های تحت ظلم و ستم دنیا خواهد رسید.

به گزارش فار س ،ریال رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: جهاد روایت با ودیعت گرفتن از عرصه هنر باید مدنظر باشد و بسیجیان در این عرصه به ایفای نقش بپردازند. نوار پیروزی‌ها برای جمهوری اسلامی و ملت ایران ادامه دارد چون ملت ایران صاحب سخن حق است.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۷-۰۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.