گزارش امیرعبداللهیان از حضور ایران در نشست ٧٧ مجمع عمومی سازمان ملل متحد

۱۴۰۱-۰۷-۰۶ سیاست

گزارش امیرعبداللهیان از حضور ایران در نشست ٧٧ مجمع عمومی سازمان ملل متحد

وزیر امور خارجه کشورمان از حضور ایران در نشست ٧٧ مجمع عمومی سازمان ملل متحد گزارش داد.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

«همزمان با آغاز به کار نشست ۷۷ مجمع عمومی سازمان ملل متحد به همراه رییس جمهور محترم و همکارانم در وزارت امور خارجه به نیویورک سفر کردم.

در این سفر چند روزه که در بخش اول آن جناب آقای دکتر رییسی حضوری فعال، موثر و پرکار داشتند، اینجانب در ادامه علاوه بر حضور در نشست ها و جلسات رسمی با ۴۲ همتا و مقام عالیرتبه از کشورهای مختلف و از جمله دبیرکل و سایر مقامات ارشد سازمان ملل دیدار و گفتگو داشتم که مشروح آن در رسانه ها منتشر شده است.

در تمام این دیدارها و جلسات ضمن پیگیری توافقات جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها و مجامع بین الملی، سعی بر این داشتم که با تشریح واقع بینانه وضعیت فعلی منطقه و جهان، تحلیل درستی خارج از جو رسانه‌ای مرسوم به طرفهای گفتگو منتقل کنم.

در اکثر این دیدارها در خصوص روند مذاکره رفع تحریم ها رایزنی کردم و موضع منطقی جمهوری اسلامی ایران را که خواهان توافق خوب، قوی و پایدار هستیم اما به شرط انتفاع اقتصادی از توافق، تبیین کردم.

در دیدار با مقامات کشورهای مختلف از نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم و جایگاه مهم ایران به عنوان جزیره ثبات در منطقه ای متلاطم یاد می کنند. البته همین ثبات و قدرت است که باعث می شود دشمنان به هر بهانه ای بخواهند مانع پیشرفت و توسعه ایران شوند که قطعا نمی توانند… به مردم بزرگ ایران که پشتوانه اقتدار کشور و دیپلماسی پویا هستند صمیمانه درود می فرستم. ما به تلاش های قوی خود هم برای بی اثر کردن تحریم ها و هم برای لغو تحریم های طالمانه علیه کشور ادامه می دهیم.»

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۷-۰۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.