حضور بسیاری افراد در اغتشاشات صرفاً به خاطر روحیه جستجوگر جوانی است

۱۴۰۱-۰۷-۰۶ سیاست

حضور بسیاری افراد در اغتشاشات صرفاً به خاطر روحیه جستجوگر جوانی است

تولیت حرم حضرت معصومه (س) گفت: در اغتشاشات اخیر بیشتر افرادی که در خیابان ها حضور داشتند در سن و سالی نبودند که از روی عناد کاری انجام دهند بلکه روحیه جستجوگری که در تمام انسان ها وجود دارد و در جوانان با شدت بیشتری وجود دارد باعث شد که در خیابان ها بیایند و برخی کارها را انجام دهند.

آیت الله سیدمحمد سعیدی در نشست کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش که شامگاه چهارم مهر با حضور مسئولان نهادهای حوزوی و آموزش و پرورش در محل این ستاد برگزار شد، عنوان کرد: امام رضا (ع) فرمودند خدا رحمت کند کسی که امر ما را احیا کند؛ از ایشان سؤال شد که احیاء امر شما چگونه است؟ فرمودند علوم ما را یاد بگیرند و به دیگران منتقل کنند.

وی با بیان اینکه امام رضا (ع) در ادامه فرمودند اگر مردم کلام زیبای ما اهل بیت را بشناسند از ما تبعیت می‌کنند، افزود: این فرمایش امام رضا (ع) فرصت است از این جهت که کلام اهل بیت (ع) جاذبه دارد و اگر به مردم بگوییم متابعت می‌کنند ولی تهدید هم هست زیرا اگر می‌بینیم که مردم متابعت نمی‌کنند به خاطر این است که ما به خوبی ابلاغ کلام اهل بیت را انجام نداده‌ایم.

به گزارش ایسنا،تولیت حرم حضرت معصومه (س) گفت: در اغتشاشات اخیر بیشتر افرادی که در خیابان‌ها حضور داشتند در سن و سالی نبودند که از روی عناد کاری انجام دهند بلکه روحیه جستجوگری که در تمام انسان‌ها وجود دارد و در جوانان با شدت بیشتری وجود دارد و باعث شد که در خیابان‌ها بیایند و برخی کارها را انجام دهند.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۷-۰۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.