آغاز به‌کار گشت ویژه پلیس برای مبارزه با زورگیری

۱۴۰۱-۰۶-۲۰ جامعه

آغاز به‌کار گشت ویژه پلیس برای مبارزه با زورگیری

رییس پلیس پایتخت از آغاز کار گشت‌های ویژه پلیس برای مبارزه با جرائم خشن، زورگیران، مجرمان گستاخ و … خبر داد.

سردار حسین رحیمی در مراسم آغاز به کار گشت‌های ویژه پلیس پایتخت برای مقابله با جرائم که صبح امروز با حضور جانشین فراجا در ستاد مرکزی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد، گفت: در راستای صدور دستور فرماندهی انتظامی کل کشور پس از یک ماه برنامه‌ریزی آماده اجرای گشت‌های ویژه در تهران هستیم و این گشت‌ها از امروز فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه هدف اصلی این گشت‌ها برخورد با مجرمین جرائم خشن، سارقان به عنف، زورگیر، خفت‌گیر و همچنین مجرمان وقیح و گستاخ است. گفت: این افراد باید چهره قاطع پلیس را هم مشاهده کنند و به نظر می‌رسد که تا کنون این چهره را مشاهده نکرده‌اند.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: این گشت‌ها پس از یک ماه تمرین و سازماندهی آماده‌اند تا برای برخورد با این مجرمان وارد عمل شوند. پلیس هفت طرح ویژه را در تهران اجرا می‌کنند. بخش اول ۲۱۰ واحد گشت‌های پلیس است که در ۲۱۰ محور بزرگراهی تهران فعالیت خواهد کرد. همچنین فعالیت این گشت‌ها در محورهای فرعی مکمل اقدامات پلیس خواهد بود. همچنین در محله‌های آلوده مانند شوش مولوی و هرندی و … نیز۳۰۰ نفر از همکاران پلیس در ایستگاه‌های ده‌گانه پلیس فعالیت خواهند کرد.‌

رحیمی اضافه کرد: بخش بعدی طرح‌های پلیس راه‌اندازی گشت‌های عملیاتی واکنش سریع پلیس آگاهی است که مرکب از تیم‌های ویژه عملیات آگاهی و موتوری است‌. همچنین راه‌انداری پلیس‌یار محله و بهره‌مندی از شرکت‌های انتظام پیش‌بینی شده است. در کنار این‌ها استفاده سازمان‌یافته از نگهبان محله در محله‌های اقماری نیز در دستورکار است‌.

به گزارش ایسنا،رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: هفتمین طرح برای برخورد با موتورسواران قانون‌گریز است. برای اینکه بتوانیم تلاش‌هایمان راتکمیل کنیم در این بخش هم به طور ویژه برنامه‌ریزی کردیم. طرح‌های هفت‌گانه برای مقابله قاطع و ارتقا امنیت از امروز با این نمایش اجرا و شروع خواهد شد. امیدواریم بتوانیم در این مسیر گام‌های جدی برداریم.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۶-۲۰ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.