دولت دو وزیر معرفی نکند، استیضاح فاطمی امین را پیگیری می کنیم

۱۴۰۱-۰۶-۱۵ سیاست

دولت دو وزیر معرفی نکند، استیضاح فاطمی امین را پیگیری می کنیم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در صورت موافقت مجلس با تفکیک وزارت صمت، دولت باید حتماً دو وزیر برای وزارت صنعت و وزارت بازرگانی به مجلس معرفی کند.

لطف‌الله سیاهکلی درباره تفکیک وزارت صمت، گفت: بنده موافق تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت هستم، چرا که دلیلی ندارد بخش صنعت و بازرگانی در یک وزارتخانه تجمیع شود.

وی اظهار داشت: بخش صنعت باید متمرکز بر تولید داخلی باشد، اما ادغام بخش بازرگانی در صنعت، معدن باعث شد که بخش صنعت روی موضوع تنظیم بازار متمرکز شود و از بخش توجه به تولید بازبماند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر ما هم در بخش تولید و صنعت مشکل داریم و هم در بخش تنظیم بازار مشکلات جدی وجود دارد. از آنجایی که حوزه بازرگانی برای وزارت صمت مشکلاتی را ایجاد کرده و باعث شده است وزارت صمت درگیر مسائل بازرگانی باشد، باید دو وزارتخانه مجزا برای صنعت و بازرگانی تشکیل شود.

به گزارش مهر،سیاهکلی تاکید کرد: در صورتی که وزارت صنعت، معدن و تجارت تفکیک شود، بخش صنعت روی مسائل مربوط به خودش متمرکز می‌شود و بخش بازرگانی هم به وظایفی چون تنظیم بازار، واردات و صادرات می‌پردازد.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۶-۱۵ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.