توضیح سخنگوی دولت درباره بازداشت بازرس ویژه وزیر راه

۱۴۰۱-۰۶-۱۵ سیاست

توضیح سخنگوی دولت درباره بازداشت بازرس ویژه وزیر راه

آذری جهرمی در واکنش به بازداشت یکی از مدیران وزارت راه گفت: بازداشت صورت گرفته در وزارت راه با نظارت خود دولت بوده است. آقای رئیس‌جمهور و دولت خط قرمزی در مقابله با فساد ندارند. این کار در قالب گشت ارشاد دولت و شعارهای رئیس‌جمهور بود.

نشست خبری علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت امروز (سه شنبه) با حضور نمایندگان اصحاب رسانه در ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

ماموریت جدید دبیرخانه دولت
وی ضمن تشکر از نکات و توصیه‌های امیدبخش رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای هیات دولت گفت: بعد از این دیدار دولت سعی کرد استمرار، پشتکار و حرکت خودش را داشته باشد. جلساتی نیز مسئولین کشور با رئیس جمهور در جهت تحقق منویات رهبری برگزار کردند.

وی افزود: دبیرخانه دولت مکلف شد تک‌تک موارد مورد تأکید رهبری را از همه دستگاه‌ها در همه استان‌ها پیگیری کند.

سخنگوی دولت به سفر اربعین اشاره کرد و گفت: ستاد اربعین جلساتی را با رئیس جمهور داشته و مصوباتی هم در جلسه هیات دولت در جهت سهولت این گردهمایی به تصویب رسیده است.

بهادری ادامه داد: باید بین همه بخش های دولت و مردی همکاری شکل بگیرد تا این گردهمایی با سهولت صورت بگیرد.

بهادری جهرمی با اشاره به در پیش رو بودن مراسم اربعین اظهار کرد: بعد از فروکش کردن کرونا پیش بینی این است که حجم مشارکت مردم به عدد بالایی برسد و تا میزان پنج میلیون نفر هم تخمین زده شده است. در حالی که در سال گذشته به دلیل کرونا این میزان ۱۰۰ هزار نفر بود.

وی با بیان اینکه ۱۰ فرودگاه بین المللی جهت پرواز به عراق آماده خدمت هستند، گفت: ۶ مرز زمین هم برای تردد زائران به عراق دیده شده است.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: توصیه می‌کنیم برای سفرهای زمینی مرزهای غیر ازمرز مهران را انتخاب کنند تا بار سفر بین مرزهای مختلف توزیع شود.

بهادری تصریح کرد: وزارت راه هم جهت تمهیداتی را جهت تسهیل در تردد اندیشیده است. تلاش شد ضمن اینکه هزینه بیمه مانند سال ۹۸ باشد تصمیم گرفتیم خدمات بیمه ۸۰ درصد افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: ویزا با همکاری طرف عراقی حذف شد و این موضوع کمک کار شد و باعث شد جمعیت بیشتری اقدام به این سفر کنند.

به گزارش ایسنا،سخنگوی دولت بیان داشت: تسهیلات ۵ میلیون تومانی برای سرپرست خانوار و تسهیلات ۳ میلیون تومانی برای زوار در نظر گرفته است که جهت دریافت این تسهیلات نیازی به حضور فیزیکی در بانک نیست و ضامن هم نمی‌خواهد.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۶-۱۵ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.