تامین اعتبار ۱۴ میلیاردی سرانه مدارس تهران/ استمرار خدمت معلمان در آستانه بازنشستگی

۱۴۰۱-۰۶-۱۵ جامعه

تامین اعتبار ۱۴ میلیاردی سرانه مدارس تهران/ استمرار خدمت معلمان در آستانه بازنشستگی

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران به تبیین آخرین وضعیت اجرای پروژه مهر و آمادگی برای بازگشایی مدارس پایتخت پرداخت و گفت: ۱۴ میلیارد تومان تامین اعتبار و ابلاغ شده است که به زودی به حساب مدارس خواهد نشست تا بتوانند برخی نیازهای مدرسه را مرتفع کنند.

علیرضا کریمیان در مانور بازگشایی مدارس تهران که در دبستان شاهد تقواپیشگان در منطقه ۶ آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد با بیان اینکه هرسال پروژه بزرگ بازگشایی مدارس را اجرا می‌کنیم که کار بسیار سخت و پیچیده‌ای است اظهار کرد: این ابر پروژه در تهران از اسفند ماه ۱۴۰۰ آغاز شد و از روسای مناطق خواستیم طوری امور را پیگیری کنند که تا ۱۵ شهریور دیگر کاری روی زمین نمانده باشد.

وی افزود: ستاد پروژه مهر با مدیریت معاونت متوسطه در قالب کمیته‌های شش‌گانه تشکیل و تمهید مقدمات انجام شد. ناظرانی داشتیم که به مدارس سرکشی کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه امروز مدیران، مدارس را برای آغاز سال تحصیلی آماده کردند و اگر اشکالات و اموری باقی مانده باشد در مدت باقی مانده تا مهرماه برطرف خواهد شد گفت: در زمینه تامین نیروی انسانی با همکاران صحبت کردیم و بسیاری آنها با رغبت و تعهدی که به دانش آموزان و نظام تعلیم و تربیت داشتند، استمرار خدمت خواهند داد.

وی ادامه داد: فارغ التحصیلانی از دانشگاه فرهنگیان و پذیرفته شدگان آزمون استخدامی نیزبه جمع معلمان افزوده خواهند شد و بخشی از نیاز را از طریق حق التدریس همکاران جبران می‌کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران همچنین ضمن اعلام این خبر که ۱۴ میلیارد تومان تامین اعتبار و ابلاغ شد که به زودی به حساب مدارس خواهد نشست تا بتوانند برخی نیازهای مدرسه را مرتفع کنند گفت: در قالب کارگروه نظارت و ارزیابی، ارزیابی و رصد میدانی از مناطق و مدارس مدنظر بود. در ۱۵ روز باقی مانده این روند ادامه خواهد داشت.

کریمیان افزود: شورای آموزش و پرورش تهران نیز ۱۰ مصوبه جدید برای آغاز سال تحصیلی داشت و امید است دوباره شور و نشاط به مدارس بازگردد.

به گزارش ایسنا، ضیاپور، رئیس آموزش و پرورش منطقه ۶ تهران با بیان اینکه ساماندهی مدارس را از اسفند ۱۴۰۰ کلید زدیم گفت: همه همکارانم در تلاش بودند سال تحصیلی را با قوت آغاز کنیم. آموزش کاملا حضوری است.

وی افزود: با مشکلاتی به ویژه در میان کلاس سومی‌ها به علت عدم حضور دو سال اول تحصیل در مدرسه روبه‌رو بودیم که همایش ها و آموزش‌هایی برای کاهش اضطراب و آمادگی حضور آنها در مدرسه برگزار شد. ثبت نام ها نیز در سامانه انجام و آماده حضور پرمهر دانش آموزان در ابتدای مهرماه هستیم.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۶-۱۵ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.