هشدار جدی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به آمریکا

۱۴۰۱-۰۶-۱۴ سیاست

هشدار جدی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به آمریکا

سرلشکر باقری گفت: دشمنان به روش‌های مختلف و با ایجاد واحدهای جدید سعی می‌کنند کاهش نیرو در منطقه خاورمیانه را جبران کنند، گزارش‌ها حاکیست که آنان با آب اندازی و اعزام واحدهای کوچک تجسسی بدون سرنشین، امنیت دریانوردی را به مخاطره می‌اندازند.

سرلشکر محمد باقری، در آیین الحاق تجهیزات بهسازی شده رزمی سطحی و زیرسطحی در کارخانجات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس، اظهار داشت: معتقدیم که بایستی حقوق امنیت دریانوردی و دریانوردی آزاد در آبهای آزاد و بین‌المللی برای همه بطور یکسان برقرار باشد و از این حق ملتمان بطور کامل دفاع می‌کنیم.

وی ادامه داد: از مسیرهای بین المللی و اعلام شکایت به سازمان بین المللی دریانوردی از مسیر دیپلماسی اعلام می‌کنیم که شناورهای ما در مسیر خود چنین واحدهایی را تحمل نخواهند کرد و همان گونه که اتفاق افتاده است با آنها برخورد خواهد شد.

حضور رژیم صهیونسیتی را تحمل نمی‌کنیم

وی همچنین اضافه کرد: برخی کشورهای منطقه با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی منطقه را با تهدیداتی مواجه کرده اند همچنین پیوستن رژیم صهیونیستی به فرماندهی تروریستی سنتکام ارتش امریکا می تواند تهدیداتی را برای ما ایجاد کند که ما این حضور رژیم صهیونیستی را تحمل نمی‌کنیم.

به گزارش ایرنا،رییس ستاد کل نیروهای مسلح ابراز داشت: علاوه بر مسیر اعتراض از طریق سیاست خارجی کشور اعلام می‌کنیم که چنین توسعه فرایند جاسوسی و ایجاد تهدید را تحمل نکرده و نسبت به حقوق ملت ایران و امنیت دریاها و سرزمین‌مان هیچگونه مصالحه ای نخواهیم داشت.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۶-۱۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.