آموزش استفاده از شبکه بک لینک PBN

۱۴۰۱-۰۶-۰۸ دنیای فناوری

آموزش استفاده از شبکه بک لینک PBN

 

به شبکه ای که وبلاگ ها از آن برای ساخت بک لینک استفاده می‌کنند،  PBNمی گویند. درواقع PBN کمک می کند که سایت شما رنکینگ بالایی در موتورهای جستجو داشته باشد. PBN با گرفتن امتیاز بالا از گوگل شما را به درآمد بالا می رساند. در ادامه قصد داریم به آموزش PBN بپردازیم و آن را به طور کامل بررسی کنیم.

https://tehranlearn.com

وبلاگ خصوصی یا PBN چیست؟

PBN مخفف Private Blog Network است که ما آن را به نام PBN می شناسیم. در واقع به شبکه ای از وب سایت های مختلف گفته می شود که شما می توانید از آن ها برای ایجاد لینک به وب سایت استفاده کنید درنتیجه با استفاده از آن سایت شما رتبه بالاتری در گوگل پیدا می کند. بالا رفتن رتبه گوگل سبب نمایش بیش تر سایت به مخاطبان شده و شما به درآمد بالا خواهید رسید. ممکن است برای شما سوال پیش آید که آیا این شبکه برخلاف قواعد گوگل کار می کند؟ پاسخ ما به این سوال مثبت است. گوگل زمانی رتبه بندی را به صورت دقیق به شما نشان می دهد که از ادوردز گوگل استفاده کرده باشید. در غیر این صورت گوگل منبع مناسبی برای اطلاعات رتبه بندی نخواهد بود.

آموزش گام به گام PBN

آموزش PBN به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید سایت خود را بالا برده و رتبه آن را ارتقا دهید. برای انجام این کار کافی است به مطالب گفته شده در ادامه مقاله توجه کنید. در ادامه به صورت کامل و گام به گام به آموزش PBN می پردازیم.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی

یکی از مهم ترین مواردی که در ارتقا رتبه سایت بسیار مؤثر است، استفاده از کلمات کلیدی است. شما برای ارتقای سایت باید تصمیم بگیرید که می خواهید روی چه موضوعی تمرکز کنید. در این صورت می توانید سایت خود را برای این منظور بسازید. ازآنجایی‌که گوگل روی این نوع لینک ها بسیار حساس است باید به صورت حرفه ای عمل کنید تا متوجه این تکنیک شما نشود. بنابراین ارتباط گرفتن با سایت مانند یک سایت واقعی بسیار ضروری است. بهترین کلمات کلیدی آن هایی هستند که طولانی تر باشند. این کلمات توسط رقبا کمتری نوشته شده اند. بنابراین راحت تر می توانید در صفحات اول گوگل قرار بگیرید.

انتخاب پلتفرم وبلاگ

دومین گام برای ساخت PBN انتخاب پلتفرم وبلاگ مناسب است. شما باید از پلتفرمی مناسب برای این منظور استفاده کنید. برای انجام این کار می توانید دو راه را در پیش بگیرید. راه اول استفاده از سرویس های وبلاگ دهی نظیر بلاگفا، رز بلاگ و … است. همچنین شما می توانید برای ساخت پلتفرم وبلاگ به راه اندازی یک سایت مستقل نیز بپردازید. در روش اول گوگل به دلایلی نظیر سو استفاده متخصصین سئو اعتبار کمتری به وبلاگ شما داده و آن را کم تر نمایش می دهد. درصورتی که در روش دوم شما زمان و حساسیت بیشتری را روی کار می‌گذارید و کارشما اعتبار بیش تری نزد گوگل خواهد داشت.

تولید محتوا سئو شده

مرحله بعدی تولید محتوا سئو شده است. این کار پس از ایجاد سایت و وبلاگ انجام می گیرد. برای این که شما بتوانید یک سایت بدون خطر ایجاد کنید، باید طوری برخورد کنید که این سایت برای شما بوده و برای لینک بیلدینگ ایجاد نشده است. ممکن است برای شما سوال پیش آید که چگونه باید با سایت ایجاد شده همانند سایت خودمان رفتار کنیم؟ برای انجام این کار باید چند محتوا با کیفیت عالی و سئو شده تولید کرده و بتوانید رتبه مناسبی را در گوگل بدست آورید. بعد از انجام این کار می توانید چند محتوا معمولی بنویسید تا سایت شما از نظر گوگل فعال باشد.

اهمیت به روزرسانی محتوا گره های PBN

پس از انجام مراحل اشاره شده باید ماهانه ۲ الی ۳ محتوا دیگر نیز منتشر کنید. شما باید محتواهای تولید شده را به محتواهای عالی خود لینک دهید. بنابراین به طور کلی می توانیم بگوییم که شما باید ماهانه ۳ محتوا تولید کرده و چند محتوا را به روز کنید. پس از گذشت مدتی می توانید تعداد مقالات سایت خود را کاهش دهید.

آیا تغییر موضوع فعالیت های دامنه ها در بک لینک PBN برای وب سایت مضر است؟

بسیاری از افرادی که قصد ساخت بک لینک PBN را دارند، با این سؤال رو به رو می شوند. تغییر ماهیت وب سایت امری مرسوم است. دامنه ها ممکن است بارها توسط افراد بسیاری خریداری شوند. این کار از نظر گوگل غیرعادی تلقی نمی شود. با استفاده از روش هایی می توانید به تغییر موضوع فعالیت دامنه خود بپردازید.

اگر شما سایتی را خریداری کرده اید که در زمینه سلامت فعالیت می کند اما می خواهید آن را به پزشکی تغییر دهید، می توانید سایتی را تولید کنید که در زمینه سلامت و لوازم آرایشی و بهداشتی فعالیت می کند. به بیان دیگر می توانید این دو موضوع را به گونه‌ای کاملا حرفه ای به یکدیگر ربط داده و محتوا مناسبی برای آن تولید کنید. با انجام این کار هم می توانید اعتبار دامنه قبلی خود را حفظ کرده و هم به تولید محتوا جدید بپردازید. همچنین می توانید موضوع دامنه خریداری شده را تغییر ندهید. توجه داشته باشید که موضوع یک صفحه بسیار مهم تر از موضوع کل سایت است. بنابراین در مورد موضوع کل سایت نگرانی نداشته باشید و روی صفحات سایت تمرکز کنید.

سخن پایانی

برخی از افراد تصور می کنند که ساخت PBN خطرناک است و ممکن است عواقب زیادی را برای آن ها در پی داشته باشد. این تفکر، تفکری اشتباه است. اگر به درستی از  PBNاستفاده نشود، ممکن است موجب اتفاقات بسیار بدی برای سایت شما شود و عواقب زیادی را در پی داشته باشد. اگر بتوانید این روش را به این خوبی پیاده سازی کنید، مشکلی برای سایت شما ایجاد نخواهد شد. بنابراین آموزش PBN و استفاده از روش های درست می تواند شما را از بسیاری رقبا جلو انداخته و رتبه سایت بسیار خوبی را از آن شما کند. با افزایش رتبه سایت شما فروش و درآمد بیش تری خواهید داشت. اگر در این زمینه تخصصی ندارید، می توانید ارتقا رتبه سایت خود را به متخصصین این حوزه بسپارید.

 

 

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۶-۰۸ دنیای فناوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.