استیضاح وزیر صمت پابرجاست

۱۴۰۱-۰۶-۰۸ سیاست

استیضاح وزیر صمت پابرجاست

وقتی خود آقای رئیس جمهور متوجه شده اند که وزارتخانه به خوبی اداره نمی شود و به لحاظ بزرگی باید آن را به دو وزارتخانه تبدیل کنند خُب از آنجا که قصد ما هم اصلاح است و نمی خواهیم کاری کنیم که بر خلاف مصلحت کشور باشد پذیرفتیم و دو ماه به آقای رئیس حمهور فرصت دادیم که این اتفاق بیفتد ،حالا اینکه معاون مجلس آقای رئیس جمهور می آید و خلاف وعده رئیس جمهور صحبت می کند باید پاسخ دهد

جواد مرشدی : حدود دو ماه پیش بود که وزیر صمت تا آستانه استتیضاح پیش رفت و بر اساس توافق رئیس جمهور و رئیس مجلس فرصت دوباره گرفت. فرصتی که البته به نظر درخواست کنندگان استیضاح مشروط بر عدم معرفی مجدد ایشان به عنوان وزیر صمت بود. حالا بعد از دو ماه و در گیر و دار معرفی دو وزیر برای وزارت بازرگانی و صمت روز گذشته معاون پارلمانی رئیسی گفت با تفکیک وزارت صمت بار وزیر کمتر می‌شود پس نیازی نیست که وزیر صمت را مجدداً معرفی کنیم.ولی امضا کنندگان استیضاح می گویند حتی در لحظه آخر نیز از تعداد امضاهای استیضاح کاسته نشد و صرفا بنا به در خواست رئیس مجلس و در جهت همکاری با دولت فقط یک فرصت دوماهه برای اصلاح این وزارتخانه به دولت دادیم . لطف الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم ویکی از سردمداران استیضاح فاطمی امین درگفت و گو با خبر آنلاین صحبت های معاون پارلمانی رئیس جمهور را جدا از نظرات رئیسی دانست. این گفت و گو را بخوانید:

معاون پارلمانی رئیس جمهور اعلام کردند که دولت برای وزارت بازرگانی یک وزیر معرفی می کند و آقای فاطمی امین در سرجای خود خواهند ماند .این درحالی است که دوماه پیش شما و سایر دوستانتان خواهان استیضاح وزیر صمت، شرط دادن و فرصت دوماهه به دولت را عدم ابقا وزیر صمت عنوان کردید؟

ما گفته رئیس جمهور محترم را تکرار کردیم ، آقای رئیسی از آقای قالیباف خواسته بودند از ما استیضاح کنندگان دوماه وقت بگیرند تا در این دوماه اصلاحاتی را در وزارت صمت انجام دهند و این وزارتحانه را به دو وزارتخانه بازرگانی و صنعت و معدن تقسیم کنند و دو وزیر برای آن معرفی کنند. آنچه را که رئیس محترم مجلس از سمت رئیس جمهور بیان کردند و ما نیز پذیرفتیم و گفتیم وقتی آقای رئیس جمهور متوجه شده اند که وزراتخانه به خوبی اداره نمی شود و به لحاظ بزرگی باید آن را به دو وزارتخانه تبدیل کنند، خُب از آنجا که قصد ما هم اصلاح است و نمی خواهیم کاری کنیم که بر خلاف مصلحت کشور باشد، پذیرفتیم و دو ماه به آقای رئیس جمهور فرصت دادیم که این اتفاق بیفتد، حالا این که معاون مجلس آقای رئیس جمهور می آید و خلاف وعده رئیس جمهور صحبت می کند باید پاسخ دهد. به نظر من این گفته ایشان حرف بسیار نادرستی است و به نحوی می توان گفت این بی توجهی به وعده آقای رئیس جمهور است که من فکر نمی کنم آقای رئیسی حرفی که ایشان زده اند را تایید کند. از سوی دیگر مجلس هم به طور قطع هوشیارانه به داستان نگاه می کند و این گفته را فعلا نمی پذیرد و ما حرف اقای حسینی را حرف آقای حسینی تعریف می کنیم و نه حرف آقای رئیس جمهور.

به گزارش خبرآنلاین،فرض این است که ایشان معاون پارلمانی رئیس جمهور هستند و قطعا یک هماهنگی با آقای رئیس جمهور دارند ؟

گاهی اوقات می بینیم نماینده رئیس جمهور نیستند دیگر ،به نظر ما اینگونه است .

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۶-۰۸ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.