کلینتون​ در رقابتی فشرده از ترامپ جلوتر است

۱۳۹۵-۰۷-۱۳ سیاست

کلینتون​ در رقابتی فشرده از ترامپ جلوتر است

براساس یک نظر سنجی تازه در امریکا ، رقابت انتخابات ریاست جمهوری در این کشور در چندین ایالت که کارزار های سنتی محسوب می شوند، فشرده و تنگاتنگ پیش می رود ولی هیلاری کلینتون همجنان نامزد برتر برای راهیابی به کاخ سفید است.

نظر سنجی پروژه ملت در ایالت ها که به طور مسترک توسط رویترز و موسسه ایپسوس از طریق پرسش آن لاین از بیش از ۱۵ هزار نفر در هر هفته انجام می شود ، نشان داد که از روز پنجشنبه کلینتون و دونالد ترامپ رقیب جمهوری خواهش تقریبا از حمایت یکسانی در فلوریدا و اوهایو ایالت هایی که وی در آن برتری داشت، برخوردار شده اند. در آریزونا نیز که ترامپ در آن برتر بود باید سکه (شیر یا خط) انداخت.

در همین حال ، ایالت های مین ، اورگون و پنسیلوانیا از کارزارهایی هستند که کلینتون احتمالا در آنها برنده خواهد شد. در این ایالت ها نیز پیش از این هردو نامزد از حمایت یکسانی برخوردار بودند.

در کل، این پروژه نشان داد که کلینتون در کالج الکترال نهادی که در نهایت رئیس جمهوری را برخواهد گزید، بر ترامپ برتری دارد.

براساس این نظر نسجی، اگر انتخابات ریاست جمهوری امریکا همین امروز برگزار شود، کلینتون در کالج الکترال با ۲۴۶ در مقابل ۱۸۰ امتیاز از ترامپ پیش خواهد بود و ۸۸ درصد شانس آن را خواهد داشت تا ۲۷۰ رای الکترال لازم را کسب کند.

یک نظر سنجی دیگر رویترز و ایپسوس نشان داد که اکثریت امریکایی ها احساس می کنند که کلینتون در مناظره هفته گذشته پیروز شده است . طی چند هفته گذشته این نامزد دمکرات پیشتازی خود نسبت به ترامپ را در جلب حمایت رای دهندگان احتمالی حفظ کرده است .

منبع: ایرنا

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۷-۱۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.