رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم : فشار همچنان بر دوش مردم است

۱۴۰۱-۰۶-۰۱ سیاست

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم : فشار همچنان بر دوش مردم است

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از سازمان‌دهی رسانه‌های غربی برای تغییر باورهای مردم یاد کرد و گفت: دشمن خودش تحریم می‌کند اما مشکلات را به مسئولان نظام نسبت می‌دهد، در این شرایط خاص بصیرت مردم بیشتر از هر زمانی دیگر کارساز است.

سید هاشم حسینی بوشهری، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم شب گذشته در دیدار مسئولان سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه‌ امام علی بن ابیطالب(ع) و مسئولان کمیته های ستاد گرامیداشت روز قشر که در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انجام شد، طی سخنانی اظهار کرد: در مورد بسیج انسان با دنیای جدیدی آشنا می‌شود و اونس پیدا می‌کند، هر چند مسئله بسیج با توجه به شناختی که از تاریخ اسلام داریم مسئله نوظهوری نیست که به فرمان امام صادر شده باشد بلکه از عصر پیامبر مسئله بسیج و حرکت‌های مردمی وجود داشته است.

وی اضافه کرد: امام خمینی(ره) به خاطر همسانی انقلاب ما با عاشورا و بعثت این حرکت مردمی و بدون چشم داشت مالی را در شرایط زمانی ما احیا کردند و با این احیاگری نشان دادند که خط مردم ما همان خط پیامبر است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: عده‌ای در زمان پیامبر با چشم گریان محضر پیامبر می‌آمدند و گریه می‌کردند که ما هیچ ابزاری برای رزم در محضر شما نداریم، پیامبر نیز این افراد را می‌ستودند و شاید احساس می‌شد که در آن دوره خاص تکلیفی بر دوش آنها نبوده است اما همیشه افراد همراه با پیغمبر بدون چشم موجب پیشبرد اهداف پیامبر می‌شدند.

وی خاطرنشان کرد: حرکت‌های مردمی بعد از پیامبر فراز و فرودهایی داشته است و در زمان امام علی(ع) نیز عده‌ای بودند که با عنوان دوستی وارد شدند اما در ادامه راه صبر و بردباری را از دست دادند و در میانه راه امام را تنها گذاشتند و به صف دشمنان پیوستند و جبهه‌ای مقابل امام تشکیل دادند و این نشان می‌دهد که بسیجی شدن یک مسئله مهم و بسیجی ماندن سخت‌تر از بسیجی شدن است.

حسینی بوشهری با تاکید بر اینکه بسیجی بودن به داشتن لباس و پرونده بسیجی نیست، عنوان کرد: همه اقشار جامعه که به دنبال زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان(عج) هستند بسیجی شمرده می‌شوند؛ امروز ما شرایط ویژه‌ای داریم و بسیج هم باید با توجه به این شرایط گام بردارد.

امام جمعه قم گفت: برخی از مسئولیت‌ها زمان نمی‌شناسد و هر روز بر دوش بسیجیان است اما مسئولیت‌هایی اقتضایی است و ما باید نیازهای جامعه و حساسیت‌های دشمن را ببینیم و متناسب با آن برنامه خود را تنظیم کنیم، نباید اینطور باشد که بسیج برنامه ۱۰ سال گذشته را در شرایط امروز دنبال کند، تغییرات اجتماعی به خوبی قابل مشاهده است و برنامه‌ها باید متناسب با این تغییرات، تغییر کند.

وی تصریح کرد: امروز مهم‌ترین مسئولیت بسیج جهاد تبیین است و این سخن به این معنا نیست که جهاد تبیین بر دوش دیگر اقشار نیست هر چند جهاد تبیین هم یک پدیده جدید نیست بلکه از زمان پیامبر اسلام(ص) و دیگر انبیای الهی وجود داشت.

به گزارش فارس،عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بسیجیان به خاطر عقیده خود می‌جنگند و مبارزه می‌کنند، عنوان کرد: اکنون ما در دورانی زندگی می‌کنیم که گلوله‌ای شلیک نمی‌شود و ایران کشوری است که به برکت ایثار رزمندگان امن شده و دشمن چاره‌ای ندارد جز اینکه مقابل جمهوری اسلامی سکوت اختیار کند.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۶-۰۱ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.