قیمت مصالح ساختمانی در یک سال دولت سیزدهم چقدر بالا رفت؟

۱۴۰۱-۰۵-۱۹ اقتصاد

قیمت مصالح ساختمانی در یک سال دولت سیزدهم چقدر بالا رفت؟

مرکز آمار ایران تازه‌ترین آمار رسمی درباره تحولات قیمت مصالح ساختمانی در تهران را منتشر کرد. این آمار مربوط به تغییرات قیمت مصالح و نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در بهار۱۴۰۱ است.

براساس این گزارش، در بهار ١۴٠١ تورم نقطه‌به‌نقطه مصالح ساختمانی معادل ۴/ ۴۳درصد بوده است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۵/ ۳۵درصد) ۹/ ۷ واحد درصد افزایش داشته است.
در فصل بهار١۴٠١ شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ۲/ ۱۵۴۴ رسید که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل (۵/ ۱۲۲۲) معادل ۳/ ۲۶درصد افزایش داشته است.

براساس این گزارش، منظور از تورم فصلی، درصد تغییر عدد شاخص قیمت در فصل جاری نسبت به عدد شاخص در فصل قبل است. در این فصل در بین گروه‌های اجرایی، بیشترین تورم فصلی مربوط به گروه
به گزارش دنیای اقتصاد ، اجرایی «سیمان، بتن، شن، ماسه» با ۸/ ۵۵درصد و کمترین تورم فصلی مربوط به گروه اجرایی «سنگ» با ۹/ ۱۰درصد است.
منظور از تورم نقطه‌ای نیز درصد تغییر شاخص قیمت در فصل جاری نسبت به شاخص قیمت فصل مشابه سال قبل است.

در این فصل در بین گروه‌های اجرایی، گروه «شیشه» با ۱/ ۹۲درصد بیشترین تورم و گروه اجرایی «آهن‌آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره و نرده» با ۲/ ۱۸درصد، کمترین تورم نقطه‌به‌نقطه را به خود اختصاص داده است.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۵-۱۹ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.