تودیع و معارفه مدیران عامل خانه سینما

۱۳۹۵-۰۷-۱۲ فرهنگ

تودیع و معارفه مدیران عامل خانه سینما

مراسم تودیع رضا میرکریمی و معارفه منوچهر شاهسواری در مقام مدیرعاملی خانه سینما عصر امروز ۱۲ مهر ماه در تالار سیف‌الله داد خانه سینما برپا شد.

هیات مدیره‌ی خانه سینما سرانجام ۱۲ مهر ماه مقابل خبرنگاران رسانه‌های گروهی نشستند تا علاوه بر تشریح جزییات فعالیت‌ و کارهایی که انجام دادند به سوالات هم پاسخ بدهند.

منوچهر شاهسواری  درباره هزینه‌های جشن خانه سینما گفت: تمام هزینه‌های جشن‌ها و بزرگداشت‌ها،۶۰۰ میلیون تومان تمام شده است.

مدیر عامل خانه سینما همچنین درباره‌ی بودجه خانه سینما بیان کرد: امسال با سازمان سینمایی برای بیمه تکمیلی دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تفاهم نامه داریم و حدود دو و نیم میلیارد تومان هم برای هزینه‌های دیگر خانه سینما مثل جشن و کمک‌های رفاهی و هزینه‌های جاری تعیین شده است.

تلاش برای ثبت ملی خانه سینما

در این ادامه به بازسازی خانه سینما اشاره شد که در این باره شادمهر راستین با بیان اینکه بنای خانه سینما ۷۰ سال قدمت دارد و فیلم‌های «خانه خدا» و «قیصر» در اینجا ساخته شده‌اند، گفت:‌اقدامات زیادی برای تغییر و حفظ ایمنی این ساختمان انجام شده و قدمت تاریخی آن سبب شد، طراحی‌ها طوری انجام شود که شأن لازم حفظ شود.

او اضافه کرد: خانه سینما به یک مقصد شهری تبدیل شده است و ما با ایمن‌سازی سازه آن در تلاش هستیم که آن را به عنوان یک بنای میراث ملی ثبت کنیم.

این عضو هیأت مدیره خانه سینما تأکید کرد که این نوع ثبت با ثبت در فهرست میراث فرهنگی تفاوت دارد و تلاش می‌شود بهره‌برداری‌های فرهنگی از این مکان صورت گیرد.

 

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۷-۱۲ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.