از هر ۸ بیمار، یک نفر علائم کرونا را حفظ می‌کند

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ جامعه

از هر ۸ بیمار، یک نفر علائم کرونا را حفظ می‌کند

مطالعات تخصصی تازه‌ای که نتیجه آن در نشریه لانست منتشر شده نشان می‌دهد که از هر هشت بیمار مبتلا به بیماری کووید۱۹ دست کم یک نفر علائم مشخصه این بیماری را برای طولانی مدت (کووید طولانی) حفظ می‌کند.

این مطالعات که در لنست، یکی از معتبرترین و مشهورترین هفته‌نامه‌های پزشکی منتشر شده همچنین علائمی را که برخی بیماران مبتلا به کووید۱۹ به مدت طولانی در بدن خود حفظ می‌کنند، فهرست کرده است.

در این فهرست از علائم و عوارضی چون درد شکمی، مشکل تنفسی و درد در ناحیه قفسه سینه، دردهای عضلانی، از دست دادن حس چشایی یا بویایی، گزگز و مورمور شدن دست و پا، ناراحتی در گلو، گرگرفتگی یا سرماخوردگی، سنگینی در بازوها یا پاها و خستگی عمومی نام برده شده است.

به اعتقاد پژوهشگرانی که این تحقیق را انجام داده‌اند علائم یاد شده را می‌توان بین سه تا پنج ماه پس از ابتلا به بیماری در ۱۲.۷ درصد بیماران به کووید۱۹ نسبت داد.

به گزارش ایسنا، این مطالعه در هلند انجام شده است و با توجه به دامنه و روش تحقیقات مرتبط با آن، اطلاعات مهمی را برای درک بهتر خطر ابتلا به کووید طولانی و علائم پایدار بیماری ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در اختیار متخصصان و بیماران قرار می‌دهد.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۵-۱۶ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.