بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده کهگیلویه و بویراحمد

۱۴۰۱-۰۵-۱۴ سیاست

بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق سیل‌زده کهگیلویه و بویراحمد

وزیر کشور با اشاره به بررسی های میدانی که امروز (پنجشنبه ) از مناطق خسارت دیده از سیل هفته اخیر در نقاط مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد داشته تاکید کرد: باید کمک های فوری به آسیب دیدگان در اولویت برنامه کاری دستگاهها قرار گیرد.

احمد وحیدی شامگاه پنجشنبه در نشست ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: گرچه براساس گزارش های حاصله برخی مشکلات مربوط به تخلفاتی است که صورت گرفته مانند پرورش ماهی‌ها و همچنین در بخش کشاورزی که مسئولان اعلام کرده‌اند مجوزهای لازم را نداشته‌اند که در آینده باید اینگونه مشکلات را برطرف کرد اما آنچه در شرایط فعلی لازم داریم کمک‌های فوری به خسارت دیدگان است که باید دستگاههای اجرایی مربوطه سریعا وارد عمل شوند.

وزیر کشور با بیان اینکه آنچه را که در بارندگی ها و سیلاب های اخیر پیش آمده باید در ۲ سطح کوتاه مدت و بلند مدت پیگیری و رسیدگی کرد اظهارداشت : در کوتاه مدت باید به براورد غرامت‌ها و خسارتها پرداخته شود و در این راه همراهی مسئولان لازم است اما بعضی از مسائل را هم باید در بلندمدت مدنظر قرار داد و اندیشید که برای نمونه چگونه می توان در آینده با بکار گیری راهکارهای پیشگیرانه جلوی آبگرفتگی‌ها راه بگیریم که شاهد این میزان خسارت نباشیم .

وی ضمن قدردانی از همه کسانی که در راه کمک به سیل زدگان طی یکهفته اخیر پای کار بوده‌اندتصریح کرد: همین که در استان کهگیلویه و بویراحمد برغم شرایط ویژه جغرافیایی ئ سخت گذر بودن تلفات جانی نداشته ایم نشان می دهد که کارهای خوبی انجام شده و بیانگر کار و تلاش شبانه روزی بوده است.

به گزارش ایرنا ،وزیر کشور بااشاره به خسارتهای هنگفتی که به مزارع پرورش ماهی استان وارد آمده و تعداد زیادی ماهی از بین رفته افزود: باید در اسرع وقت به صاحبان این مزارع پرورش ماهی کمک کرد و در این بخش نیز ستاد اجرایی فرمان حضرت امام به کمک خواهد آمد.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۵-۱۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.