«BTS» قانون سربازی کره‌جنوبی را تغییر می‌دهد!

۱۴۰۱-۰۵-۱۰ فرهنگ

«BTS» قانون سربازی کره‌جنوبی را تغییر می‌دهد!

همزمان با افزایش بحث درباره‌ی کوتاه کردن خدمت سربازی ستاره موسیقی در کره جنوبی، وزیر دفاع این کشور از اعطای امتیاز ویژه‌ای برای گروه موسیقی «BTS» خبر داد.

محبوبیت گروه موسیقی «BTS» در کره‌ جنوبی آنقدر زیاد شده که بحث داغی پیرامون کوتاه کردن دوره سربازی اجباری ستاره‌های کی پاپ از دو سال به تنها سه هفته شکل گرفته و پارلمان کره جنوبی در حال بررسی این موضوع است.

در عین حال، وزیر دفاع کره جنوبی نیز اخیرا اعلام کرده گروه موسیقی «BTS» می‌تواند در حین انجام خدمت سربازی در خارج از کشور به اجرای برنامه بپردازد.

این موضوع با توجه به اینکه مسن‌ترین عضو این گروه موسیقی که «جین» نام دارد سال آینده ۳۰ ساله می‌شود، به شدت مورد توجه گرفته است. بر اساس بازنگری قانون در سال ۲۰۱۹، ستاره‌های کی‌پاپ شناخته‌شده در سطح جهانی اجازه داشتند خدمات خود را تا ۳۰ سالگی به تعویق بیاندازند.

خدمت سربازی در کره جنوبی بسیار بحث‌برانگیز است؛ جایی که همه مردان توانمند بین ۱۸ تا ۲۸ سال باید وظایف خود را به عنوان بخشی از تلاش برای دفاع در برابر کره شمالی مجهز به سلاح هسته‌ای انجام دهند و به دوره اجباری خدمت سربازی بروند. در طول سال‌ها، برخی از گروه‌ها معافیت‌هایی کسب کرده‌اند یا مجاز به تعویق خدمت یا انجام خدمات کوتاه‌تر شده‌اند که از آن جمله می‌توان به برندگان مدال المپیک و بازی‌های آسیایی و نوازندگان کلاسیک که جوایز برتر را در برخی مسابقات کسب می‌کنند، اشاره کرد.

پارلمان کره جنوبی اکنون در حال بررسی لایحه‌ای است که بر اساس آن خدمت سربازی را برای ستاره‌های کی پاپ کوتاه می‌شود.

«لی جونگ سوپ»، وزیر دفاع کره جنوبی در جلسه پارلمان گفت که با اجازه دادن به «BTS» برای ادامه فعالیت، ارتش می‌تواند به منافع ملی خدمت کند بدون اینکه بر مجموعه منابع انسانی کنونی به دلیل نرخ تولد پایین تأثیر بگذارد و حتی اگر آنها به ارتش بپیوندند، راهی وجود دارد که به آنها فرصتی برای تمرین و اجرای مشترک در صورت برگزاری کنسرت های برنامه ریزی شده در خارج از کشور داده شود.

به گزارش ایسنا،چندی پیش این گروه موسیقی در نهمین سالگرد فعالیت خود اعلام کردند برای تمرکز بر حرفه انفرادی خود نیاز به استراحت و توقف دارند و پس از مدتی قوی‌تر از قبل باز خواهند گشت و کمپانی هایپ که مدیریت این گروه کره‌ای را بر عهده دارد نیز اعلام کرده این گروه منحل نشده و آن‌ها به صورت گروهی و یا انفرادی به کارشان ادامه خواهند داد و در این دوره توقف، اعضای گروه بیشتر بر کارهای فردی خود تمرکز خواهند داشت.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۵-۱۰ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.