توافق در اغما؟

۱۴۰۱-۰۵-۰۶ سیاست

توافق در اغما؟

مرندی گفت: می گویند خروج سپاه از لیست تحریم ها، پیش شرط ایران است، در حالی که چنین نبوده و نیست؛ این گونه تبلیغ می کنند برای آنکه کسی متوجه طفره رفتن آنها از دادن تضمین های لازم نشود.

اظهارنظرها درباره روند مذاکرات هسته ای با ایران هر روز شکل تازه ای به خود می گیرد. یک روز جوزپ بورل از آماده بودن توافق می گوید و روز دیگر رافائل گروسی هشدار می دهد که توافق بهتری در کار نیست. کلیدواژه آنها اما تقریبا یکسان است! چرا که همگی از عبارت«توافق خوب و آماده روی میز» سخن می گویند.

در همین رابطه، مشاور تیم مذاکره کننده هسته ای معتقد است؛ «به محض امضای توافق، تعهداتی برای ما به وجود می آید و اگر از همان ابتدا از انجام تعهدات طرف مقابل مطمئن نباشیم، خسارت بزرگی را متحمل خواهیم شد. ما اگر به تعهدات خود عمل کنیم و طرف مقابل این کار را انجام ندهد، وضعیتی مشابه برجام ۲۰۱۵ رقم خواهد خورد».

سید محمد مرندی، ابتدا در پاسخ به سوالی درباره تهدیدهای نظامی اخیر رژیم صهیونیستی، گفت: مسلما هر گونه تهدید نظامی کار احمقانه ای است. آمریکایی ها هم سال ها ایران را تهدید کرده اند، ولی به این نتیجه رسیدند که عواقب چنین کاری برای اقتصاد آمریکا بسیار زیان آور خواهد بود.

به گزارش جماران ، افزود: کارشناسان و تحلیلگران غرب به درستی می دانند که هر تعرض و درگیری آمریکا با ایران، منجر به پیروزی آمریکا نمی شود و عواقب جبران ناپذیری برای آن کشور خواهد داشت. با همین نگاه، اگر بخواهیم وضعیت قدرت اسرائیل را در برابر ایران ارزیابی کنیم، باید گفت که رژیم صهیونیستی از آمریکا بسیار ضعیف تر است و نباید فراموش کنیم که قدرت پاسخ ایران نیز در این سال ها بسیار افزایش یافته است.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۵-۰۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.