رییسی بدشانس است ؟

۱۴۰۱-۰۵-۰۵ اسلایدر

رییسی بدشانس است ؟

از روزی که ابراهیم رئیسی روی کار آمد تا به اکنون با مشکلات و اتفاقات زیادی رو به رو بوده است، در این گزارش بخشی از این اتفاقات را مرور می کنیم.

یک سال از روزی که ابراهیم رئیسی زمامدار پاستور شد می گذرد اما او در حالی سال اول ریاست جمهوری خود را پشت سر می گذارد که در این مدت، با انواع و اقسام مشکلات مواجه بوده است. از بلایای طبیعی و اعتراضات مردمی تا فشارهای بین‌المللی بر پرونده برجام و کرونا و …

رأی مثبت مجلس به حفظ ترکیبِ حقوقی شورای نگهبان | یک حقوقدان رفت، کدخدایی ماندگار شد

اگر حسن روحانی را به خاطر بداقبالی ها و حوادث تلخی که دولتش تجربه کرد، «رئیس جمهور بداقبال» بدانیم، می توانیم به رئیسی نیز لقب «رئیس جمهور بدشانس» را داد. رئیس جمهوری که اصولگرایان حساب ویژه ای بر روی او باز کرده بودند ولی برخی از همان اصولگرایان در یک سال اخیر به منتقدان دولت تبدیل شده اند.

در ادامه تنها بخشی از اتفاقاتی که در زمان حضور رئیسی به عنوان رئیس‌جمهور در کشور رخ داده است مرور می‌شود:

اوج گیری کرونا و ناکامی در تولید واکسن داخلی

کرونا که آمد، واکسیناسیون موثرترین راه‌حل برای مقابله با این بیماری شناخته شد و همه کشورها سعی خود را برای دستیابی به واکسن کردند. ایران هم از این قاعده مستثنی نبود و با وجود تحریم ها تلاش هایی برای واردات واکسن صورت گرفت.

اما، سرعت شیوع این بیماری در بین مردم و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی روزهای تلخ و سیاهی را در کشور ایجاد کرد تا آنکه حسن روحانی، رئیس جمهور وقت گفت:« حفظ جان مردم برای ما اولویت دارد. در این شرایط وارد کردن واکسن به عنوان یک وظیفه است و هر شرکت خصوصی، بیمارستان و موسسه‌ای که می‌تواند از هر کجا واکسن مورد تایید وزارت بهداشت وارد کند، می‌تواند با ارز نیمایی واکسن وارد کند. البته وزارت بهداشت و درمان هم وظیفه دارد و در چارچوب ستاد کرونا تصویب کرده عمل می‌کند.»

مرعشی هشدار داد؛ وضعیت اسفناکی در انتظار ایران است، باید به داد جمهوری اسلامی برسیم

با این وجود زمانی واکسن به شکل پر تعداد وارد کشور شد و واکسیناسیون عمومی مردم صورت گرفت که دوران ریاست جمهوری حسن روحانی به پایان رسیده بود و ابراهیم رئیسی برسرکار آمده بود و شاید این از خوش شانسی دولت او بود. رسانه های دولتی حتی خرید و واردات واکسن را به نام رئیسی گره زدند درحالی که خبرگزاری اصولگرای فارس اعتراف کرد که ایران تا قبل از ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ قرارداد خرید حداقل ۱۱۰ میلیون دوز واکسن را بسته بود که قرار بود به تدریج تا پایان پاییز (پایان سال ۲۰۲۱ میلادی) وارد کشور شود.

به گزارش قرن نو، اما روی دیگر سکه تولید واکسن های داخلی و تاکید این دولت بر این امر بود که تبدیل به چالشی اساسی شد چرا که برنامه های طراحی شده برای تولید واکسن های داخلی ضدکرونا چندان مطابق انتظارات پیش نرفت و نقدهایی را روانه دولت و دستگاه های مرتبط کرد.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۵-۰۵ اسلایدر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.