قالیباف : انقلابی با حرف‌های مفت و تند ، انقلابی نمی‌شود

۱۴۰۱-۰۵-۰۳ سیاست

قالیباف : انقلابی با حرف‌های مفت و تند ، انقلابی نمی‌شود

رئیس مجلس گفت : آن روزی که ۱۱۰ میلیارد دلار در کشور درآمد داشتیم و امروز که ۴۵ میلیارد دلار درآمد داریم همواره تورم وجود داشته است، پس مشکل ما پول نیست بلکه مشکل این است که کارها را درست و مبتنی بر سنت‌های یاد شده انجام نمی‌دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز هرکسی کارآمدی دین را در جامعه به اثبات برساند، انقلابی است؛ یعنی به جوان امروز که نشان دهد نظریه اسلام سیاسی امام خمینی (ره) می‌تواند زندگی مردم را هم در بعد معنوی و هم مادی اداره کند؛ چنین رفتاری بیانگر انقلابی بودن است و هر کسی غیر از این رفتار کند ضدانقلاب بوده و در مسیر انقلاب حرکت نکرده است.

محمدباقر قالیباف صبح امروز (دوشنبه) در دهمین اجلاس رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه امروزه برخی تصور می‌کنند کار فرهنگی، کار رانتی است و دولت باید مرتباً بودجه بدهد تا این نوع اقدامات ادامه یابد، گفت: بنده البته خلاف این نظر را دارم و معتقدم امروزه انجام فعالیت فرهنگی در کشور، از جهت اقتصادی جزو مجموعه‌هایی است که می‌توان روی آن سرمایه‌گذاری کرد مانند همه فعالیت‌های اقتصادی دیگر و حتی از آن انتفاع اقتصادی داشت.

وی افزود: امروز گفته می‌شود اقتصاد اولویت است، اما باید عنوان کرد که در این حوزه نیز نیازمند فرهنگ هستیم و اگر مشکلات اقتصادی حل نمی‌شود به این دلیل است که در اقتصاد فهم فرهنگی نداریم.

شهید سلیمانی بحث امنیت و دفاع را با نگاه فرهنگی اداره کرد
رئیس قوه مقننه با اشاره به اظهارات یکی از رایزنان فرهنگی در خصوص شهید سلیمانی مبنی بر اینکه او شهید جبهه فرهنگ بود، گفت: اتفاقاً شهید سلیمانی مرد میدان بود که می‌جنگید و در حقیقت رزمنده بود و کار امنیتی می‌کرد و با گلوله سروکار داشت و به حد ضرورت کار سیاسی انجام می‌داد اما نکته مهم اینجاست که اندیشه وی برخاسته از اندیشه امامین انقلاب بود و اعتقاد داشت اگر قرار باشد به مقوله کار نظامی خود با رویکرد امنیت‌محور نگاه کند، انقلاب اسلامی پیش نخواهد رفت، بنابراین برای مقابله با جنگی که تحمیل شده و ظلمی که برای مسلمین و انسان‌ها رخ داده باید به جای رویکرد تهدیدمحور، به مردم نگاه کند و رویکرد جامعه‌محور داشته باشد.

وی تأکید کرد: در واقع شهید سلیمانی از جمهوری اسلامی درخواست تیپ و لشکر نکرد زیرا وی نگاهش به کسانی بود که طبق فرموده امام (ره) تا آخر پای انقلاب خواهند ایستاد و آن افراد کسانی جز مستضعفان و محرومان نبودند که طعم فقر را چشیده‌اند.

عزل بنی صدر چطور روند جنگ را تغییر داد؟

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجربیات حاصل از جنگ تحمیلی بیان کرد: در یک سال اول جنگ که بنی‌صدر فرمانده کل قوا بود، هیچ امکاناتی اعم از تسلیحات و حتی نان و آب به رزمندگان داده نمی‌شد، حتی اجازه نمی‌دادند ما از اهواز به سمت خط مقدم برویم و می‌گفتند اینجا جای بچه‌ها نیست!

وی اضافه کرد: این مهم در حالی است که فرهنگ انقلاب اجازه نداد بچه‌های انقلابی تسلیم شوند و چند ماه بعد از کنار رفتن بنی‌صدر که نتیجه تفکر انقلابی شهدای مظلومی مانند شهید بهشتی و مجاهدان بزرگی مانند حضرت آقا برای احیای تفکر ناب مبتنی بر اهل بیت بود دیدیم که چگونه عملیات‌های شکست حصر آبادان، بیت‌المقدس، فتح‌المبین و …رقم خورد و پیروزی‌های بزرگی را در جبهه‌ها برای ملت ایران رقم زد.

قالیباف در این زمینه افزود: در آن زمان بر سر پول دعوا نبود بلکه بر سر جان‌ها دعوا بود زیرا به وعده الهی باور داشتیم و فضا معنوی بود؛ شهید سلیمانی عنوان می‌کرد اگر می‌خواهیم بگوییم که در بهشت چطور زندگی خواهیم کرد باید بگوییم همان‌طور که در دوران دفاع مقدس رفتار و زندگی می‌کردیم زیرا در آن دوران افراد با یکدیگر صادق و برادر بودند.

وی گفت: نتیجه آن اقدامات موجب شد اسرائیل و آمریکا که می‌خواستند ما را ساقط کنند خواسته‌شان محقق نشد، همچنین آنها می‌خواستند ما را در مرزهای خود نگه دارند و در اطراف ما حضور داشته باشند که این موضوع هم رقم نخورد. امروزه عظمت انقلاب اسلامی موجب شده از شبه قاره هند تا مدیترانه با قدرت در صحنه‌های امنیتی محکم ایستاده‌ایم و بیخ گوش رژیم صهیونیستی حضور داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، رئیس قوه مقننه با اشاره به تغییر مجدد استراتژی آمریکایی‌ها در قبال ایران گفت: آنها پس از ناکام ماندن در عرصه نظامی و امنیتی اکنون به این نتیجه رسیده‌اند هیچ راه دیگری ندارند و باید از راه مبارزه فرهنگی باورها را تغییر دهند.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۵-۰۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.