خبر مهم بانکی برای اتباع خارجی

۱۴۰۱-۰۴-۲۶ اقتصاد

خبر مهم بانکی برای اتباع خارجی

مشکلات بوجود آمده برای حساب بانکی اتباع خارجی، به یک چالش بزرگ برای این افراد تبدیل شده است. مخاطبان تجارت نیوز در این باره چه می‌گویند؟

در روزهای گذشته، گزارشات بسیاری از محدودیت‌های شدید بر حساب‌ بانکی اتباع خارجی منتشر شده است. در حال حاضر، از قطع شدن سرویس اینترنت بانک و همراه بانک تا افتتاح هرگونه حساب بانکی و انتقال وجه، یک چالش بزرگ برای اتباع خارجی محسوب می‌شود.

البته این محدودیت‌های ایجاد شده بر حساب بانکی اتباع خارجی، واکنش‌های گوناگونی را از سوی مسئولان به دنبال داشته است.

علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی گفت: اخیراً‌ از سوی مراجع ذی‌صلاح بخشنامه‌هایی در این باره صادر شده است که اتباع بایستی کد یکتایی را از مرجع قانونی دریافت کنند و آن کد مبنای تمام خدمات دریافتی تبعه خارجی از شبکه بانکی تلقی می‌شود. از همین رو ما نیز تأکیداتی را در این خصوص به شبکه بانکی داشتیم.

مصطفی قمری وفا، مدیر روابط عمومی بانک مرکزی نیز اعلام کرد که خدمات مبتنی بر کارت، خرید اینترنتی و انتقال وجه از طریق پایا برای کلیه اتباع خارجی همچنان در دسترس است. همچنین سایر خدمات بانکی، پس از دریافت اطلاعات اتباع مجاز از «مراجع ذی‌صلاح»، به آنها ارائه می‌شود.

با این وجود، این ادعاها با گزارشاتی که از سوی اتباع خارجی به گوش می‌رسند، مغایرت دارد.

به گزارش تجارت نیوز، برخی گزارشات حاکی از آن هستند که سقف هر تراکنش برای اتباع خارجی، ۵۰۰ هزار تومان است. الهام عابدینی، خبرنگار، با انتشار توئیتی در صفحه خود نوشت: دوست افغانستانی برای خرید ۵میلیون تومانی، ۱۰تا ۵۰۰هزار تومان کشید.

از سوی دیگر، پیرو انتشار گزارش مبنی بر اعمال این محدودیت‌ها در تجارت نیوز در ۱۴ تیر ماه، تعدادی از مخاطبان مشکلات خود در این زمینه را به اشتراک گذاشتند.

نوشته‌های مرتبط

۱۴۰۱-۰۴-۲۶ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.